Володимир Брожик продовжує реформувати медицину Черкащини
Про зміни та реформування у галузі охорони здоровя інформує прес-служба відповідного департаменту Черкаської ОДА.
- Так, в процесі реформування протягом першого кварталу 2013 року в області створено обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф до якого приєднано 5 станцій швидкої медичної допомоги: Уманська, Смілянська, Черкаська, Звенигородська та Лівобережна (смт. Чорнобай). Окрім цього, 5 дільничних лікарень реорганізовано в лікарські амбулаторії, одну лікарську амбулаторію створено на базі 2-х ФАПів, а також відокремлено від 2-х лікарень міські поліклініки як самостійні заклади, - розповів Володимир Брожик.
Станом на 01.07.2013 в області функціонує 235 лікувально-профілактичних закладів (2012 рік – 234), з них 66 лікарняних установ на 10203 ліжка. Крім того, функціонує 540 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Ведеться активна робота щодо реформування первинної медико-санітарної допомоги
За словами Володимира Брожика, на сьогодні в регіоні функціонує 156 закладів загальної практики – сімейної медицини, із них 138 – в сільській місцевості. У цих медичних установах працює 335 сімейних лікарів, із них у сільській місцевості – 130. Забезпеченість фізичними особами сімейними лікарями на 10 тис. населення, в порівняні з 2012 роком, не змінилась і становить 2,6.
В області відкрито Центр підвищення кваліфікації лікарів кафедри сімейної медицини, яка діє на базі філії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Тут готують лікарів-спеціалістів за фахом «Загальна практика-сімейна медицина».
Дуже гостро стоїть питання покращення кадрової ситуації в медицині на селі. Володимир Брожик висловив ініціативу надання рекомендації місцевим органам влади затверджувати програми місцевих стимулів для медичних працівників.
Підготував: Олександр Безпрозванний