Власники МАФів тероризували міську та обласну владу
Сьогодні близько півтори сотні підприємців які мають встановлені на території Черкас МАФи брали в облогу приміщення міської ради та обласної адміністрації. Наперед варто відзначити, що у підвищенні градусу напруги навколо цього питання винна як міська влада так і підприємці.
Приводом для зібрання стало засідання виконавчого комітету, яке так і не відбулося. На ньому мали розглядати питання про демонтаж 243 тимчасових споруд, які розміщені незаконно. Тобто договори оренди землі під якими або ж закінчилися, або не були оформлені взагалі.
Варто відзначити, що неоформлена земля під МАФами – це втрати міського бюджету. До цього ж є ще й багато інших соціальних та економічних наслідків, як то продаж алкоголю та тютюну будь-кому і в будь-який час, оскільки ці заклади досить важко проконтролювати, неможливість проконтролювати обіги продажів того ж самого алкоголю і тютюну від чого також втрачає міський бюджет. Окремо слід відмітити, що більшість із визначених до зносу мафів явно не вписуються в міську архітектуру та мають непрезентабельний зовнішній вигляд.
З іншого боку МАФи є джерелом доходів приватних підприємців та їх найманих працівників, що в разі їх демонтажу призвело б до появи ще кількох сотень безробітних на ринку праці міста, що не є позивтим соціальним явищем. Значна їх частина є суто соціальними – це ремонт взуття, продаж продуктів, хліба тощо. Далеко не всі продають алкоголь та сигарети.
Прийшовши на сьогоднішнє засідання виконкому, виявилося що його не буде. В приміщенні будівлі не було, ані міського голови, ані секретаря. В приміщенні мерії протестувальники скандували «Роботу». Засідання виконкому, яке повинно було розпочатися о 9.30 так і не розпочалося, за словами члена міськвиконкому Валерія Макеєва який став на бік підприємців, на зазначену годину з його членів прийшло лише п’ять осіб.
Підприємці вимагали проведення виконкому сьогодні. Після того як не дочекалися його у стінах міської ради, рушили до будівлі Черкаської ОДА. Де вже висловлювали своє незадоволення заступнику губернатора Юрію Сасу. Останній пояснив, що питання з яким прийшли ходаки, виключно в компетенції міської влади. Врешті-решт, сторонам вдалося домовитися. Юрій Сас пообіцяв, що завтра о 9.30 у малому сесійному залі Черкаської ОДА таки відбудеться засідання виконкому щодо демонтажу тимчасових споруд.
– Ми бастуємо проти свавілля влади. Корупція, рейдерство. Депутати поприходили у владу, щоб штовхати власні питання, знищується малий бізнес, щоб могли процвітати великі структури, – розповів керівник організації роботодавців Черкаської області Олег Лисак який був на чолі мітингувальників.
Якщо брати в сухому залишку маємо наступне – у загостренні суспільної напруги лежить вина як на міській владі так і на підприємцях. Так міська влада підготувала досить драконівський проект рішення, за яким мають бути знесені 243 МАФи. Навряд чи він має шанс бути прийнятим в умовах фактичної виборчої кампанії.
В свою чергу підприємці, як вже робили не раз, простим натовпом та мітингом намагаються підмінити норми законів і просто хочуть щоб все залишилося так як є – тобто щоб МАФи стояли, а плата за оренду фактично не сплачувалася.
Цілком очевидно, що міській владі потрібно попрацювати більш плідніше та максимально спростити спосіб легалізації існуючих по факту МАФів. Дати певний час на їх легалізацію, лише після цього прибрати ті споруди які незаконно розміщені. Лише за таких умов можна буде уникнути корупційної складової та поступово і без соціальної напруги вирішити питання розміщення МАФів.
В перспективі все ж місто потрібно звільняти від цих споруд, але поступово – розпочати можна з центральної частини міста та тих споруд які здійснюють продаж алкоголю, тютюну.
За матеріалами видання Про все