Влада Кам'янки ініціює перейменування музею Пушкіна і Чайковського

Міська рада Кам'янки Черкаської області звернеться до Міністерства культури та інформаційної політики щодо перейменування місцевого музею Пушкіна й Чайковського в літературно-музичний музей.

Про це повідомив міський голова Кам'янки Володимир Тірон, пише Укрінформ.

«Щойно завершилося засідання виконкому міської ради. Ухвалили рішення звернутися до Міністерства культури з проханням перейменувати музей Пушкіна й Чайковського на літературно-музичний музей. Музей належить державному історико-культурному заповіднику, й перейменовувати його — прерогатива міністерства. Сподіваємося, що воно піде нам назустріч», — сказав міський голова.

Він також повідомив, що поки вирішено утриматися від рішення про демонтаж пам'ятника Пушкіну у міському парку.

Директор музею Олександр Мушта зазначив, що у закладі буде доповнена тема про місцевого уродженця – польського композитора Кароля Шимановського, окремий куточок буде відведено письменникам Черкащини, які пов'язані з Кам'янкою.

На початку 19 століття в Кам'янці діяло Південне товариство декабристів. Сюди приїжджав і Олександр Пушкін. Також упродовж майже 30 років до Кам'янки в гості до сестри приїжджав композитор Петро Чайковський, який написав тут оперу «Євгеній Онєгін».

Останні новини