Виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл стартує в художньому музеї

З 2 березня у Черкаському обласному художньому музеї діє XХVІ обласна виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання, присвячена 204-й річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

На виставці представлено майже шістсот робіт вихованців мистецьких шкіл Черкаського краю. Поетичні образи Великого Кобзаря складають зміст і сюжет дитячих творів. Кожна робота демонструє нові художні образи, що свідчать про інтерес до історії України, її національних героїв, народних обрядів та свят, мальовничих пейзажів Рідного краю. Особливу увагу юні художники приділяють улюбленим сюжетам з народних казок та персонажам поем Кобзаря.

Історія виставки.

Спочатку це були невеликі звітні виставки шкіл мистецтва області. Згодом виставка переросла у вагомий захід для творчих дітей, де раз на рік талановиті діти з районів Черкащини зустрічаються разом. Можливість побачити свої роботи поряд з іншими в художньому музеї, отримати пояснення-аналіз від фахівців, почути зауваження відомих майстрів стало важливим чинником навчального процесу і певною сходинкою у становленні творчої особистості. Робота журі з подальшим широким обговоренням робіт, дитячі концертні програми, нагородження переможців та інші програмні заходи під час виставки поступово перетворили традиційні відкриття (вернісажі) на фестивалі дитячого образотворчого та декоративного мистецтва.

Досягненням цього дитячого фестивалю, свідченням його популярності і престижності, було встановлення у 1998 році Черкаською обласною радою щорічної премії імені Данила Нарбута. Це премія для відзначення обдарованих учнів, роботи яких отримали найвищу оцінку журі за патріотичну тематику, майстерність і самобутність. Роботи-переможці різних років увійшли у постійно діючу експозицію Черкаського обласного художнього музею, експонуються у виставковому залі Дитячого музейного центру меморіального музею Данила Нарбута поряд з роботами народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Данила Георгійовича Нарбута.

Виставка діє до 23 березня.