Вирок по підкупу засекретили, а організатора декриміналізували

Вирок по помічнику нардепа за організацію підкупу виборців засекретили, а згодом декриміналізували.

Події з організації підкупу виборців розгорнулися на 198 виборочому окрузі, на виборах у Верховну Раду 2014 року в місті Сміла. Бурхливу діяльність розгорнув помічник і водночас довірена особа, на той час народного депутата Віктора Тимошенка. Нардеп планував переобратися по мажоритарному округу, а керівним звіном схеми підкупу виборців став Володимир Гречаний. 

Схема підкупу діяла наступним чином - за угодами була найнята певна кількість "агітаторів". Офіційно вони мали проводити агітацію, однак неформальним завданням було підбір "маршрутниць". Саме "маршрутниці" мали підшукувати бажаючих серед виборців міста Сміли продати власні голоси за підтримку необхідного кандидата. Вартість голосу виборця оцінювалася в 300 грн, але кошти виплачувалися половина до дня голосування, половина після. 

На стадії побудови піраміди правоохоронці вмонтували в неї підконтрольну "маршрутницю", завдяки чому вдалося викрити схему підкупу та визначальну роль в ній помічника, довіреної особи нардепа. До дня голосування працівниця штабу Наталія Кульбашна отримала кошти в Володимира Гречаного які передала підставній "маршрутниці" в розмірі 2100 грн. Остання роздала їх заздалегідь підшуканим особам, в яких попередньо взяла копії паспортів. Після отримання другого траншу вже після голосування, в ході спеціального слідчого експерименту, було достаменно встановлено причетність до організації підкупу довіреної особи кандидата. 

30 грудня 2014 року Володимиру Гречаному заочно, через родичів оголошено підозру за ч. 4 ст. 160 ККУ. Підозрюваний на виклики слідчого не з'являвся і 5 січня 2015 року його оголошено в розшук. У вересні довірену особу було затримано та обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. 

В жовтні 2015 року вироком Смілянського міськрайонного суду Володимира Гречаного було засуджено до до 5 років позбавлення волі за ч. 4 ст. 160 ККУ з іспитовим терміном 3 роки. Рішення було засекречене на підставі п. 4 ст. 7 Закону України "Про доступ до судових рішень" (нерозголошення яких було прийнято рішення про розгляд справи в закритому судовому засіданні). Вже в листопаді цього року ухвалою Смілянського міськрайонного суду Володимира Гречаного звільнено від кримінальної відповідальності в зв'язку з завершенням іспитового терміну. 

Спільниця Наталія Кульбашна від слідства не переховувалася, в лютому 2015 року уклала угоду про визнання винуватості та була засуджена до 5 років позбавлення волі за ч. 4 ст. 160 ККУ з іспитовим терміном 2 роки. Рішення також було засекречене. В березні 2017 року ухвалою Смілянського міськрайонного суду звільнено від кримінальної відповідальності в зв'язку з завершенням іспитового терміну.

Вибори на 198 округу в 2014 році виграв Сергій Рудик, випередивши народного депутата 7-го скликання Віктора Тимошенка всього на 578 голосів (0,79%)

Останні новини