Виправдано хабародавця від хабара якого відмовився прокурор

Виправдано підприємця який пропонував хабар прокурору за пом'якшення кримінальної відповідальності. 

Виправдальний вирок виніс Придніпровський суд. Підприємець з Золотоноші Вадим Криворучко обвинувачувався за ч. 1 ст. 369-2 ККУ (пропозиція надання неправомірної вигоди).

За даними слідства, підприємець будучи підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3. ст. 229 ККУ, з метою уникнення відповідальності запропонував прокурору, що здійснював процесуальне керівництво по справі, Івану Луговському неправомірну вигоду. Підприємець підозрювався в продажу посадкового матеріалу кукурудзи невідомого походження під маркою одного з світових брендів.

Розмір неправомірної вигоди складав 5 тис. дол., за ці кошти прокурор мав би вплинути на суддю, на розгляді якого знаходився обвинувальний акт і посприяти закриттю кримінального провадження або ж перекваліфікації обвинувачення на легшу статтю.

Прокурор Іван Луговський повідомив правоохоронців про спробу надання неправомірної вигоди, після чого було відкрито провадження та проведені негласні слідчі дії стосовно хабародавця.

В ході судового розгляду, обвинувачений спочатку частково визнав свою вину. Та зізнався, що просив прокурора допомогти “вирішити питання”. Підтвердив зустріч з прокурором та факт обговорення суми неправомірної вигоди. Однак зазначив, що сприймає ситуацію як спробу провокації надання хабара з боку прокурора, бо саме він виступав ініціатором зустрічі і першим телефонував. Однак згодом змінив свої покази та не визнавав своєї вини. Пояснив, що телефонував до прокурора виключно з організаційних питань проведення судових засідань.

Матеріали негласних слідчих дій, за клопотанням захисника, були визнані недопустимими доказами.

Не взяв до уваги суд і покази прокурора, який в судовому засіданні повідомив, що підприємець в приміщенні суду підійшов до нього та запропонував за грошову винагороду зменшити обєм обвинувачення або посприяти його виправданню. Після цього він сказав підприємцю, що подумає, а сам звернувся з рапортом до керівництва прокуратури.

Відзначимо, що прокурор Іван Луговський є племінником вбитого депутата Черкаської обласної ради Сергія Гури. Після вбивства дядька в травні минулого року, в прокурора Івана Луговського почалися проблеми на службі. Щодо нього здійснювалося дисциплінарне провадження за фактом розголошення даних оперативно-розшукової діяльності.

Сам же прокурор жалівся, що ставлення керівництва до нього стало різко упередженим саме після його заяви про спробу надання йому хабара.

 

 

 

Останні новини