Викрито колекторські кол-центри, що вимагали борги з допомогою порнографічних фото

На території кількох областей, зокрема, Черкащини, працювали колектори, які займалися вимаганням, погрожуючи насильством та розповсюдженням підроблених порнографічних фото.

Про це повідомили в пресслужбі Нацполіції.

До Департаменту внутрішньої безпеки НПУ надійшло звернення щодо групи осіб, яка діє начебто від імені офіційних структур, зокрема, Національного агентства з питань запобігання корупції, з метою вимагання від людей неіснуючих кредитних боргів чи примушування до погашення боргових зобов’язань. При перевірці оперативники ДВБ встановили причетних до протиправних дій, це – співробітники колекторських компаній.

Додатково отримали відомості також і про те, що зловмисники погрожують позичальникам фінансових установ фізичною розправою та розповсюдженням у соцмережах фальсифікованої інформації порнографічного змісту.

Серед вимагачів – цивільні особи, нотаріуси та приватні виконавці. Так звані колекторські кол-центри діяли на території столиці та Київської області, Вінниці, Житомира, Черкас та Херсона.

Правоохоронці провели понад два десятки обшуків за місцями розташування офісів банківських “посередників”. Вилучили оргтехніку, носії інформації, мобільні телефони та документацію. Речові докази відправлено на експертизу, за результатами якої буде надано правову кваліфікацію діям фігурантів.

За зібраними матеріалами, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції розпочали кримінальне провадження за фактом вимагання, ввезення, виготовлення, збут і розповсюдженням порнографічних предметів та примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань.

Останні новини