Вибухотехніки Черкащини отримали понад сотню повідомлень про підозрілі предмети

Вибухотехніки оперативно реагують на усі повідомлення про виявлення підозрілих та, ймовірно, небезпечних речей на території Черкащини.

Від початку повномасштабної війни правоохоронці отримали більше сотні таких повідомлень. Жодне з повідомлень не підтвердилося.

Про це повідомили в преслужбі ГУНП у Черкаській області.

Залишені на вулиці дитячі іграшки, коробки, пакунки, рюкзаки чи сумки в умовах війни насторожують людей, адже є ймовірність небезпеки. Спеціалісти вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Черкаській області щодня виїжджають на виклики для перевірки повідомлень про виявлені підозрілі предмети.

Поліцейські просять громадян не забувати на дитячих майданчиках, у дворах та біля під’їздів свої речі та дитячі іграшки. А також нагадують, як діяти при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів:

не торкатися підозрілого предмета або пересувати його;

не заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

не здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

не можна намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

повідомте про небезпечну знахідку на 102;

очікуючи на прибуття правоохоронців чи рятувальників, обгородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження скористайтеся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.

у випадку загрози виникнення вибуху негайно укритися в найближчому заглибленні (канаві, ямі тощо), прикривши голову руками.

Останні новини