Ветерани: "Далой Одарича"

У місцевих ЗМІ було поширено відкритий лист Придніпровської ради ветеранів міста Черкаси до колишнього міського голови Сергія Одарича. Ми його теж нижче публікуємо. А нижче дамо його невеликий аналіз. Нижче текст листа. 

Шановний Сергію Олеговичу. Багато хто із нас вірив вам і вашим обіцянкам, коли ви балотувалися на посаду міського голови. Нажаль, бачимо, що даремно.

Напередодні світлого Дня Перемоги, у час відзначення Дня пам’яті та примирення, ви виступаєте не з вітаннями до ветеранів, не просите вибачення за все те, що не змогли для них зробити, а розповсюджуєте брехливі звинувачення та жалюгідні виправдання власної неспроможності. Це багато говорить про вас як про особистість.

Напередодні виборів ви обіцяли ветеранам різні соціальні блага. Серед ваших обіцянок: і безкоштовні склопакети, і обґрунтовані тарифи на комунальні послуги, і розвиток комунального транспорту.

Та ваша робота довела протилежне – потреби пенсіонерів у місті були відсунуті на останній план. На посаді міського голови ви будували свою роботу так, ніби представників старшого покоління та їхніх інтересів у місті не існує. Саме за вашого керівництва черкащани-пенсіонери опинилися наодинці з життєвими труднощами і відчули себе зайвими і не потрібними. Ось лише кілька прикладів. Тарифи на квартплату і утримання прибудинкових територій стали найвищими в Україні. Так само вийшли Черкаси на перше місце в Україні за вартістю проїзду в маршрутних автобусах. Саме за Вашого керівництва в місті потужними темпами розпродається власність громади Черкас, а на місці підприємств, що працювали і наповнювали бюджет, виростають парковки та торгові центри. Вашу гуманітарну політику яскраво демонструють намагання закрити реабілітаційний центр «Астра», де обслуговуються ветерани та інваліди, та брутальне звільнення його багаторічного директора, заслуженого лікаря України Ірини Волощенко.

В 2011 році Ви радикально скоротили в місті кількість тролейбусів – єдиного виду громадського транспорту, де ветерани і пенсіонери користуються правом безкоштовного проїзду. Цього року Ви почали відкрито погрожувати жителям багатоповерхових будинків масовою зупинкою ліфтів, якщо люди не витягнуть останні копійки з власної кишені на встановлення нових ліфтів. Хіба вам особисто не було соромно вимагати у кожного пенсіонера віддати півтори тисячі гривень на купівлю нового ліфта? І одночасно - виділяти бюджетні кошти на купівлю світлофорів, кожний із яких за ціною трикімнатної квартири? За час вашого керівництва в Черкасах знищено тисячі дерев, виконувалися абсолютно безглузді з архітектурної та естетичної точки зору проекти. Чого варта так звана європейська парковка замість Європейської площі. Ганьбою для всієї Черкащини стала розкопана під торговий центр яма за будівлею Обласного драмтеатру. Знищений сквер «Зірочка». Цей перелік можна продовжувати і далі.

Більшість із нас будували та розвивали місто, перетворювали його на потужний обласний центр. Боляче дивитися, коли на твоїх очах занепадає те, чому була віддана твоя молодість і найкращі трудові роки. Коли твої діти без роботи, а онуки не бачать свого майбутнього в рідному місті. Хоча вам навряд чи цікава думка черкащан про Вашу діяльність. Але багато що говорить про ваше ставлення до міста, і до людей які в ньому живуть.

Всі шість років Ви постійно наголошуєте, що вам весь час заважають зробити з Черкас «місто успіху» люди із радянським мисленням, і критикуєте все те, що було зроблено за Радянської епохи. Шановний, Ви навіть не доросли до рівня порядності та відповідальності тих керівників, яких піддаєте осуду. Радянська система керівництва примушувала владу реагувати на запити людей. За Радянських часів не довелося б чекати стільки часу, поки Вашим діям дадуть оцінку, і такого керівника уже б давно вигнали у шию. Невже «місто успіху» для Вас - це місто, де ігноруються права його мешканців? Невже Вам не соромно будувати Хрещатик за 16 мільйонів, тоді коли в місті елементарно немає дороги до міського кладовища, і люди які проводжають в останню путь своїх близьких, змушені разом із горем ще й терпіти приниження?

Слава Богу, що цього року в депутатів міської ради нарешті вистачило здорового глузду і розуміння що перебування при посаді такого керівника як ви, шкодить місту. Громада Черкас уже дала Вам оцінку, і до Вас є єдине прохання – залиште місто у спокої, не заважайте новій владі виправляти Ваші помилки і просто попросіть вибачення у черкащан, ветеранів, за все те що ви обіцяли та так і не зробили.

Рада ветеранів міста Черкаси.

Важко не погодитися зі змістом та суттю листа ветеранів. Не можемо не погоджуватися з тим переліком проблем та відвертого здирництва яке організовувалося колишнім ліберальним міським головою. Цілком і повністю погоджуємось, що проблеми старшого покоління системно не вирішуються в місті. 

Не можемо погодитися лише з одним, політично вмотивованим приводом появи цього листа. Цей лист ніщо інше, як свідчення політичного використання ветеранів у своїй боротьбі проти Одарича його опонентами. Можемо стверджувати, що він є суто симулятивний та інспірований на прохання опонентів Одарича. 

Ми далеко не прихильники відставленого мера, але поки такі заяви і листи носитимуть симулятивний характер на догоду тієї чи іншої політичної групи, до тих пір змін в місті не відбудеться. 

А людей які використовують в своїх цілях ветеранів, закликаємо більше цього не робити – це негідний вчинок.

Не варто користуватися зубожінням тих же самих ветеранських організацій і на цьому поприщі втягувати їх у свої розбірки, адже багато з вас теж були довгий час з Одаричем і несете відповідальність за всі ті проблеми які викладені в листі.
 

Останні новини

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx