Вчителя з села Свидівок звільняють за доносом екскурсовода-прикордонника.

Як повідомив Голова громадської організації "Воля ХХІ" Назар Обідзінський в сільській школі Свидівка Черкаського району склалася дуже дивна ситуація.

- Я спілкувався з вчителем предмету "Захист вітчизни" (аналог допризивної підготовки - авт.), його "попросили"  звільнитися з роботи. Пояснили це тим, що в школі мало учнів, а відповідно відбувається скорочення викладацьких ставок. Проте він дізнався і справжгю причину - на нього написала скаргу екскурсовод музею з навчального центру "Оршанець", - повідомив пан Назар.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому набула розголосу ситуція, коли учням, які проходили курс предмету "Захист вітчизни", в навчальному центрі Прикордонної служби України "Оршанець" організували екскурсію до музею. Мало того, що вся екскурсія була побудована на висвітлюванні героїчного минуло радянських прикордонників (які дуже довгий час перебували в віданні НКВД, та власне і були структурним підрозділом відомства, яке асоціюється лише з репресіями громадян Радянського союзу - авт.), так вона проводилася ще й виключно російською мовою. На це і звернув увагу екскурсовода вчитель з села Свидівок, попросивши екскурсовода проводити екскурсію українською мовою.

Наслідком цього стала заява екскурсовода на вчителя.

Ярослав Нищик

Останні новини