Користувацький вхід

В Умані стає гаряче, активісти самовільно розгромили магазин хасида (Відео)

З наближенням періоду щорічного осіннього паломництва хасидів до Умані, місцеві громадські активісти традиційно показово нагнітають градус протистояння. Цього разу дійшло до бійки. 

Так однією з основних «фішок» вже тривалий час залишається боротьба із незаконно розміщеними спорудами в зоні паломництва – це переважно кіоски, магазинчики тощо. Однак активісти замість громадського контролю за місцевою владою, яка мала б в правовій площині вирішувати проблему, взялися громити один з магазинів.

Все завершилося сутичкою між хасидами та кількома десятками активістів, які врешті-решт погромили один з магазинів який був незаконно встановлений хасидом. Працівники поліції намагалися запобігти бійці, однак жодним чином не перешкодили самоуправству активістів по руйнуванню споруди.

«У них був місяць, щоб демонтувати магазин, останнє попередження у їх бік пролунало тиждень тому, та жоден паркан з місця не зрушив. Тому, маючи підтвердження ДБК, що будівництво є незаконним, у цей четвер ми приступили до дії…» - розповідає Володимир Гончарук, замісник голови ради громадських організацій, повідомляє Вечірня Умань та публікує відео з події. 

Після нетривалих сутичок, активісти за допомогою важкої техніки (видання не уточнює де ж вона взялася в активістів) зруйнували неугодний магазинчик. В процесі як зазвичай засвітилися постійні боротьбисти з хасидами Володимир Гончарук та Олександр Томасевич. 

Відзначимо, що знесення незаконно встановлених споруд можливе за рішенням суду, або ж хоча б за рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради, звичайно ж що їх не було. 

Вибіркова боротьба з окремими представниками хасидів ніщо інше як місцеві бізнес-розбірки та бажання окремих маргінальних громадських формувань набрати ваги перед періодом паломництва. За умов нагнітання ситуації міській та й обласній владі доведеться домовлятися з активістами та заохочувати їх до спокою принаймні на період активного паломництва. 

Loading...