В слідчому ізоляторі Черкас побувала спостережна комісія

У Черкаському слідчому ізоляторі відбулось виїзне засідання спостережної комісії на чолі з Віктором Вічканем – заступником голови комісії, начальником служби у справах дітей Черкаської міської ради.

Метою візиту, передусім, була перевірка дотримання норм належного утримання осіб, узятих під варту, дотримання прав людини співробітниками установи щодо них. Також представники комісії цікавились питаннями медико-санітарного забезпечення та організації харчування.

Були оглянуті камери, де перебувають неповнолітні, жінки, у тому числі вагітні, приміщення для приготування їжі, навчальний клас, медична частина установи. Віктор Вічкань спілкувався з ув’язненими на предмет умов їхнього утримання у Черкаському слідчому ізоляторі, застосування до них спецзасобів та регулярністю відвідування ув’язнених психологом.

У медичній частині установи члени спостережної комісії спілкувались з її начальником стосовно призначення дієтичного харчування хворим, цікавились заходами виявлення та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції та станом забезпечення медичними препаратами.

Наостанок, було проведене засідання за результатами огляду установи. Члени комісії обговорили шляхи вирішення питань, котрі, на їхню думку, потребують вдосконалення.

Грубих порушень законодавства щодо утримання осіб, узятих під варту, в Черкаському слідчому ізоляторі не виявлено.