В родини високопосадовця УСР витребували шматочок лісу

Прокуратура через суд відсудила і реально витребувала у родини посадовця УСР шматочок лісу на березі Дніпра в курортному Сокирно. 

Про схему набуття та втрати земельної ділянки пише Кропива”.

Родина нинішнього заступника начальника Управління стратегічних розслідувань Артема Труби, набула у власність земельну ділянку в квітні 2016 року, коли за неї вже йшли судові баталії і було рішення першої інстанції про неправомірність її передачі первинному набувачу.

Дружина високопоставленого поліцейського Анна Труба придбала ділянку у первинного набувача — Світлани Смиковської за 19 тис. грн., що в більше ніж 20 разів дешевше аніж ділянка була оцінена в ході судового розгляду (бизько 470 тис. грн.).

На фото Анна та Артем Труба. 

Смиковська, серед інших, втрапила в розпорядження Черкаської РДА № 242 від 11 вересня 2014 року, яким затверджено проекти землеустрою та отримала безоплатно у власність земельну ділянку для дачного будівництва в Сокирно площею 0,0995 га. Цим же розпорядженням змінювалося цільове призначення землі з лісогосподарського на рекреаційне.

Прокуратура звернулася з позовом до суду, в якому вказувалося на неправомірну зміну цільового призначення низки земельних ділянок вказаних в розпорядженні. Зокрема зміна цільового призначення відбулася без розроблення містобудівної документації, детального плану територій та погодження центрального органу виконавчої влади.

В квітні 2016 року Черкаський районний суд виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги прокуратури, визнав недійсним розпорядження в частині надання ділянки Світлані Смиковській та скасував рішення про реєстрацію права власності. Правомірність рішення була підтверджена в апеляційній та касаційній інстанціях.

Також в грудні 2016 року Черкаський районний суд прийняв рішення про витребування земельної ділянки в дружини поліцейського. В лютому 2017 року виконавчий лист було судом спрямовано в ДВС. Головний державний виконавець Черкаського району повернув виконавчий документ без виконання. Але прокуратура через суд домоглася відкриття виконавчого провадження на витребування ділянки. Після цього Головне територіальне управління юстиції області намагалося оскаржити таке рішення суду в апеляції, де отримали відмову. У вересні 2017 року рішення суду про витребування ділянки було виконано і ділянку повернуто в державну власність в особі Кабміну.

Відзначимо, що Світалана Смиковська, була помічником депутата Черкаської міської ради (2010-2014 років) Анатолія Коверського. Вона також значиться директором в ТОВ Арсенал-2007, яке донедавна належало дружині Коверського — Ірині Трубі. В свою чергу, Ірина Миколаївна є близькою родичкою високопосадовця поліції Артема Труби. 

На час отримання земельної ділянки Смиковською, Анатолій Коверський був очільником держкомзему в Черкаському районі. Нині він продовжує очолювати міськрайонне управління у Черкаському районі та Черкасах держгеокадастру та є депутатом Черкаської обласної ради. Разом з тим він проходить обвинуваченим у справі вимагання хабара у розмірі 140 тис. дол. за сприяння у вирішенні “земельного питання” для однієї з будівельних фірм. Нині справа слухається в Соснівському суді Черкас

Останні новини