В інтересах "слуги народу" розділили 4,5 га землі в центрі Черкас

В інтересах “слуги народу” мер та депутати розділили 4,5 га землі в центрі Черкас під багатоповерхову житлову забудову.

Про це йдеться у матеріалі видання “Кропива”. 

Мова про територію колишнього військового містечка по вул. Б. Вишневецького 68. Тут з 2017 року триває будівництво багатоповерхівок під брендом ЖК “Графський”. Велике будівництво розгорнуло ТОВ “Експресбудінвест” в оренді якого знаходиться земельний масив. 

Територія військового містечка площею 4,5 га була передана в оренду ТОВ “Експресбудінвест” на 49 років у березні 2006 року. Тоді міська рада, на звернення заступника міністра оборони Кредісова В.А., припинила постійне право користування ділянкою Черкаській КЕЧ та передала землю приватній структурі. При цьому в первинному договорі визначалося, що земля передана в оренду під існуючі об'єкти нерухомого майна військового містечка.

У листопаді 2006 року за підписом секретаря міськради Анатолія Каленчука було внесено зміни в договір і визначалося, що земля передається в оренду під будівництво житлового кварталу мікрорайону “військове містечко”. 

Військова прокуратура намагалася скасувати передачу землі в оренду та повернути її міністерству оборони. Але у березні 2007 року Господарський суд Черкаської області відмовив у задоволенні позову, а апеляційна інстанція повернула скаргу через недоліки. 

В лютому 2021 року міська рада нинішнього скликання погодила поділ більшої частини земельного масиву на 14 ділянок загальною площею 4,2549 га. Ще одна ділянка площею 0,2451 га була закріплена за орендодавцем додатковою угодою підписаною мером Анатолієм Бондаренко у березні 2021 року. 

За поділ земельного масиву голосували представники всіх фракцій міської ради окрім Європейської Солідарності та ОПЗЖ.

Питання протягувалося “з голосу”, а перед голосуванням про конфлікт інтересів заявив депутат міськради від “Слуги народу” Араік Мкртчян. 

Нині ТОВ “Експресбудінвест” належить його родичу Тіграну Мкртчяну. А сам Араік свого часу у ЗМІ відкрито заявляв про входження до будівельного бізнесу та зокрема до реалізації проекту ЖК “Графський”.

В коментарі "Кропиві" Араік Рафікович підтвердив участь в цьому будівельному проекті, але відзначив, що на час передачі землі в оренду, у 2006 році, не мав жодного відношення до фірми-орендаря. 
 

Останні новини