В межах проведення операції «Трікстер» оперативники ВБК затримали шахрая, який ошукав громадян майже на 100 тисяч гривень.

Правоохоронці всієї держави постійно застерігають громадян бути уважними і не потрапляти під вплив шахраїв, які легко входять в довіру до людей і привласнюють їх заощадження.Зараз найбільш поширенішим видом шахрайства є заволодіння коштами громадян у сфері електронної комерції. Шахраї, «провернувши вдало свою кримінальну оборудку» швидко входять в залежність та отримуючи бажаний прибуток свідомо продовжують свою протиправну діяльність, про наслідки якої вони навіть не задумуються.
До співробітників відділу по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Черкаській області надійшла інформація про те, що невідома особа через соціальну мережуінтернет, шляхом обману привласнює грошові кошти. Замовивши деталь до автомобіля, клієнт сплачує передоплату в розмірі повної вартості товару, але спливає термін поставки і замовник не отримує ні деталь, а ні гроші які вже сплатив.
На одному з офіційних сайтів було розміщено інформацію про продажавтозапчастин до різних іномарок. Термін отримання замовлення був короткий і ціни нижчі за ринкові. Це привертало увагу клієнтів, які погоджувались на всі умови. Зробити замовлення було легко, адже на сайті міститься вся необхідна інформація і координати поставщика. Як стало відомо, що при замовленні товару перш за все необхідно було зробити передоплату, як мінімум на 50% від її вартості, і навіть на це люди безсумнівно погоджувались. Після того як замовлена річ не надходила в строки передбачені договором, а поставщик не виходив на зв'язок, замовники розуміли що потрапили на гачок шахрая. Таких випадків трапилось чималосаме на Черкащині.
Щоб вивести шахрая на «чисту воду» правоохоронці розробили складну спецоперацію.Щоб довести причетність зловмисника до шахрайських дій, його потрібно було затримати «на гарячому». Під час проведення оперативної закупки оперативники затримали 20-річного місцевого жителя та доставили його до Соснівського райвідділу міліції.
В кабінеті слідчого молодик був не багатослівним, про свої витівки розповідати не хотів. Але доказів, які підтверджували факт шахрайства, працівники міліції зібрали достатньо. Про це свідчили номера телефонів, якими користувався затриманий, укладені на поставку запчастин договори та покази свідків. Зрозумівши, що шансів вийти сухим із води в нього немає, зловмисник зізнався у скоєному і все розповів правоохоронцям. Вже близько року він являється приватним підприємцем та займається фінансово-господарською діяльністю у сфері продажу автомобільних запчастин. Для успішного бізнесу молодик зареєстрував у всесвітній мережі Інтернет свій сайт «УКРМОТОРС»наякому було розміщене повідомлення про те, що компанія «УкрМоторс» пропонує двигуни, мотори, коробки передач та автозапчастини з доставкою по всіх містах України. В оголошенні також був вказаний номер мобільного телефону, по якому клієнти робили замовлення. Операції здійснювалися по безготівковому та готівковому розрахунку, при цьому передоплата була обов’язковою. Коли замовлення не можливо було дістати, а гроші передплачені замовником витрачені, останній в такий спосіб вирішив збагатитися. Приймаючи замовлення та отримуючи за це передоплату молодик навіть і не думав нічого шукати, а просто витрачав кошти на власні потреби. В такий спосіб хлопчина ошукав дванадцять клієнтів та за попередніми підрахунками встановлено, що в такий спосіб заволодів людськими коштами на суму близько 100 тисяч гривень.
Слідчим відділом Соснівського райвідділу міліції відкрито кримінальне провадження передбачене ч. 3ст. 190 КК України (шахрайство вчинене у великих розмірах або незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки), санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. На даний час зловмиснику обрано міру запобіжного заходу – особисте зобов’язання. Матеріали кримінального провадження направлені до суду, який і вирішить подальшу долю «горе-бізнесмена».

СГЗ УМВС України
в Черкаській області
 

Останні новини