В маршрутках і тролейбусах Черкас запрацює електронний квиток

До кінця червня в черкаських тролейбусах запрацює електронний квиток, у маршрутках – орієнтовно за два місяці. Найближчим часом буде доступний додаток для купівлі електронних квитків.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської міської ради.

У транспорті сплатити за проїзд можна буде кількома способами:

карткою будь-якого банку або пристроєм (телефоном, смарт-годинником) з технологією безконтактної оплати, скориставшись валідатором у салоні тролейбуса;

одноразовими квитками, придбавши їх в мережі платіжних терміналів. По місту їх кілька сотень, вони розміщені практично у всіх торговельних центрах та інших публічних місцях Черкас;

паперовими квитками, придбаними в терміналі. Їх потрібно буде відсканувати на валідаторі. Він буде дійсним протягом тижня з моменту придбання.

– Найближчими днями буде доступним для скачування у Play Market і App Store мобільний додаток SmartTicket.City. Встановивши його на свій телефон, можна буде придбати електронний квиток з QR-кодом, який так само можна прикласти до валідатора для зчитування інформації. Крім того, наразі закінчується розробка картки містянина, за допомогою якої також можна буде оплачувати проїзд, – розповів заступник директора департаменту ЖКК Сергій Отрешко.

Контроль за оплатою проїзду здійснюватимуть контролери. Пасажири повинні будуть пред’являти їм свої пристрої або квитки, а пільговики – документи. Якщо людина не оплатить за проїзд, вона зможе придбати квиток у контролера, який коштуватиме удесятеро дорожче, або у випадку відмови – контролер викличе поліцію, і порушник сплатить штраф вже у двадцятикратному розмірі.

Нагадаємо, 15 червня в Черкасах зросла вартість проїзду в міському транспорті. Квиток у маршрутках коштує 13 гривень, а в тролейбусах – 10 гривень.

Останні новини