Віктор Тимошенко критикує Сергія Тулуба. Щось знає?

Засоби масової інформації Черкащини розповсюдили інтерв"ю з Віктором Тимошенко, депутатом Верховної ради України 7-го скликання, який був обраний по 198-му виборчому округові з центром у місті Сміла. Чи не найбільший резонанс викликала інформація про критику, жорстку критику, з боку Народного депутата в бік Голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба, якого він називає найбільшою проблемою Черкащини.

Почнемо з того, що спробуємо зрозуміти,  в чому ж причина такої нелюбові. Навряд чи тут є кілька варіантів, адже довгий час Віктор Тимошенко навіть не з"являвся на Черкащині, будучи депутатом Вінницької обласної ради та входячи в склад фракції Партії Регіонів. Проте під час передвиборчої кампанії Тимошенко довелося багато "працювати" в окрузі, а тут то він  і пізнав всю велич Сергія Тулуба. Очевидно, що без слова Сергія Борисовича жодних рішень про висунення офіційних владних кандидатів в області і мови не могло бути. От і по 198 округові обрали не Тимошенка, не Савченка, а діючого міського голову Решетняка. І навіть не зважаючи на те, що Вадим Решетняк вже не раз підкладав свиню губернаторові, той вирішив зробити все ж ставку на Решетняка. Надто вже неконтрольовано виглядав на його фоні Тимошенко. Але саме він переміг на виборах.

Люди, які близько знають Віктора Тимошенка відзначають, що кожне своє слово та кожну свою дію він довго зважує. І в політичних баталіях не розмінюється на дрібниці, і в веденні бізнесу теж. Відповідно, критика Сергія Тулуба потрібна для вирішення якоїсь конкретної справи. Що ж це може бути? Варіантів не так багато. Ймовірним виглядає можливість зняття Тулуба з посади,  а Тимошенка розглядають як найбільш компромісний варіант на його місце (нагадаємо, що він так і не ввійшов у Парламенті до складу провладної більшості). Сам Тимошенко може розглядатися при представленні в області як особа, що влаштує всіх або майже всіх: не донецький, майже місцевий, відомий та впізнаваний в області, офіційно не підтримував владу. Чи це можливо? Безумовно.

Обласна влада Черкащини напартачила чи не найбільше, принаймні в плані того що стало відомо громадськості. Тут Сергію Борисовичу можуть пригадати і два проблемні округи, і економічну складову, і офіційні та неофіційні рейтинги розвитку регіону, і дві останні спроби блокування сесій міської та обласної ради опозицією, що вилилося в черговий скандал. На фоні того, наскільки радикальнішими стали черкаські опозиціонери, можна судити, що завдання вибити стілець з-під очільника ОДА стоїть. І поставити його, а це очевидно, могло не лише опозиційне керівництво. Нажаль такі реалії українського політикуму. Як тут не згадати Анатолія Бондаренка з його словами про те, що він готовий переходити до радикальніших дій, Миколу Булатецького, який Сергія Тулуба ніколи то і не любив, а тепер взагалі сама згадка про Голову ОДА для нього як червона ганчірка. Активізувалися "УДАР", "Свобода", і навіть "Фронт змін", який до цього віддавав перевагу друкованому слову, як  варіанту боротьби. І активізувалися прямо на весняне потепління.

От і стоїть питання: це Тимошенко пробує використати слабку позицію Тулуба, ослабленого тиском опозиції, конкурентів  в команді Президента та негараздами з  виконанням плану на "покращення", чи Тимошенко сам розхитує Сергія Борисовича на посаді. Поки-що схоже на те, що пробує примазатись до чужих заслуг. А от наступне "віщання" Нардепа розкриє всі карти, і нарешті стане зрозуміло, наскільки високо намітив Тимошенко.

Ну а в Сергія Борисовича зараз лише одне завдання: зробити так, щоб опозиційне "повстання по розкладу" "Вставай, Україно" не стало останньою краплею терпіння Президента, адже ще одного масштабного побоїща вже не пробачать, а те що на нього свідомо йтиме регіональна опозиція, то очевидно. Проба сил вже відбулася, і тепер зрозуміло, що багато черкаських опозиціонерів відчули задоволення. А задоволення як наркотик, якого хочеться все більше та все сильнішого.

Останні новини