"Віконно-дверна" афера по-черкаськи

Сьогодні о 10.00 декілька жителів смт Чорнобай разом з лідером профспілки «Трудова Солідарність» на Черкащині Анатолієм Муравйом пікетували будівлю обласного управління УМВС з вимогою розслідувати діяльність «віконних» аферистів. Пікет був не тривалим, в принципі його навіть не можна назвати пікетом. Начальник обласної міліції Владислав Пустовар одразу ж вийшов до громадян та зясував проблему. В результаті спілкування громадянам та представникам міліції вдалося знайти спільну мову.

Як виявилося жителі Чорнобаю приїхали до обласного центру вимагати справедливого розслідування діяльності так званих «віконних» аферистів, оскільки в їх містечку міліція на заяви та звернення не реагує. Також виявилося, що від віконної афери постраждали не лише в Чорнобаї. 

- Десятки жителів Черкащини стали жертвами «віконних» аферистів. Представники компанії «ІМЕКС-2» їздили по селах області та пропонували встановити пластикові вікна у кредит. Позику можна було оформити просто на подвір’ї – разом із горе-підприємцями був представник OTP Bank. Та після підписання кредитних договорів «підприємці» зникли у невідомому напрямі. Люди залишилися без вікон та з великими боргами – середня сума позики близько 10000 гривень. Лише членів нашої профспілки шахраї обманули на суму близько 40000 гривень. Спроби зв’язатися із компанією «ІМЕКС-2» нічого не дали: телефони не відповідають, а з указаної адреси аферисти давно з’їхали. Представники банку нас просто ігнорують. Ми зверталися до міліції та отримали відписку: мовляв, було проведено розслідування та не виявлено складу злочину. Договори укладено ще у лютому місяці, а обіцяних вікон та дверей люди не отримали, - розповів представник профспілки «Трудова Солідарність» у Черкаській області Анатолій Мурав’я. 

Начальник обласного управління МВС Владислав Пустовар повідомив, що по факту діяльності «віконних шахраїв» відкрито кримінальне провадження та висловив здивування небажанням працівників Чорнобаївського РВ УМВС відповідним чином реагувати на заяви потерпілих. Він пообіцяв в найкоротші строки провести службову перевірку по даному факту. Також він розповів, що справа «віконних шахраїв» розслідується, а за встановленими 17 епізодами в різних районах сума збитків склала 200 тис.грн. Стенограма, відео.

- По оцим шахраям, відкрито кримінальне провадження. Там є 17 епізодів. Даже в Черкаському краї є стаття про цих шахраїв. Справа не закрита, справа розслідується. Чому в Чорнобаївському райвідділі заяву від Вас прийняли і написали, що немає складу злочину по цьому питанню ми розберемся. Справа розслідується в Черкасах, є постраждалі по інших районах. По інших районах заяви прийняли, відкрили провадження і проводиться слідство, чому в Чорнобаї так, це питання. Там буде проведено службову перевірку, Вас запросять і опитають. Зараз підїде начальник слідчого управління він більш повно проінформує про хід розслідування. Зараз у нас є 17 потерпілих, є Городищенський, Смілянський і Черкаський райони і загальна сума збитків 200 тис. грн. Крім цього будуть ще Ваші кошти, - розповів Владислав Пустовар. 

Після спілкування з Владиславом Пустоваром, люди були запрошені до громадської приймальні де з ними зустрівся заступник начальника Кожуківський Анатолій Олександрович. Він запевнив жителів Чорнобаю, що прямо зараз вони матимуть можливість надати всі свідчення слідчому який веде дану справу та будуть визнані потерпілими. 

- На сьогоднішній день Соснівським райвідділом міста Черкас проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження відкритого за частиною 2 статті 190 кримінального кодексу – шахрайство. Відкрито щодо посадових осіб приватного підприємства з яким ви заключали угоду. На сьогоднішній день є більше 17 заяв потерпілих громадян – це мешканці Черкас, Смілянського, Золотоніського, Городищенського району. Кілька днів тому слідчий звернувся з повідомленням у ЗМІ із зверненням, щоб всі хто постраждав від таких дій зверталися до слідчого Соснівського РВ УМВС Кривовяза Володимира Григоровича. Ви зараз до нього поїдете, він відбере заяви, опитає, визнає потерпілими, дасте йому копії договорів і вони будуть приєднані до кримінальної справи. Якщо в рамках досудового слідства ми знайдемо майно організаторів, накладемо арешт і він вам відшкодує, якщо в ході досудового слідства не відшкодує, то це питання буде вирішуватися вже в суді, - пояснив Анатолій Кожуківський.

Представник профспілки висловив задоволення конструктивною позицією правоохоронців, повідомив, що відповіді на свої запитання почули, тепер будуть контролювати їх виконання. Всі ошукані можуть звертатися до Анатолія Миколайовича за телефоном 097 656 63 33. Докладніше на відео.

 

Таким чином вже сьогодні можна констатувати, що довірливі черкащани, а це переважно жителі пенсійного віку, зазнали збитків у понад 200 тис. грн. В результаті афери не отримали нових пластикових вікон, а отримали кредити які потрібно гасити. В той же час очевидно, що кількість постраждалих буде збільшуватися.

 


 

Останні новини