В Холодному Яру знайшли "Карпатську долину" (Фото, Відео)

Ще декілька років тому група «диких» туристів знайшла в Холодному Яру урочище, яке виявилося особливим для Черкащини. Особливим воно стало через квітучу рослину арніку.

За ботанічними характеристиками арніка гірська не притаманна для нашого регіону, є червонокнижною лікарською рослиною яка характерна для схилів Карпат. Проте як виявилося цей рідкісний вид є і в самому серці Холодного Яру. 

Найяскравіше виглядає долина в час цвітіння рослини, який припадає на середину червня. Саме в цей час схили виглядають дивовижно та нічим не поступаються Карпатським. 

- Арніка не характерна для нашого регіону. Виявили ці схили доволі випадково, оскільки на жодних картах їх немає, вказано що тут просто ліс. Ще в 2012 році, під час пішої мандрівки з друзями ми трохи збилися з дороги і натрапили на ці краєвиди. Потім я виклав фото в соцмережі, багато хто думав, що це карпатські схили з огляду на наявність арніки, але це дійсно Черкащина та серце Холодного Яру, - розповідає Ярослав Нищик, керівник туристичних проектів громадської організації «За процвітання Черкащини» яка нині займається розвитком туризму на Чигиринщині. 

Ярослав також додає, що нині вже розроблено сайт туристичної Чигиринщини і сьогодні вже є можливість організовано потрапити у приховане урочище. 

– Період цвітіння лише розпочинається, багато квітів ще не розквітли. Найбільш вражаючий вигляд буде коли заквітне більшість квітів в долині. Взагалі ж, сьогодні це місце виглядає ще краще, ніж кілька років тому. Очевидно, що арніка активно розростається, - відзначає Нищик. 

Загублена долина з квітучою арнікою знаходиться поблизу відомого джерела Живун, що за селом Медведівка, Чигиринського району, але без провідника її досить важко знайти.


 

Останні новини