Війна компроматів на Черкащині вийшла на всеукраїнський рівень. Чергова жертва - Сергій Тулуб, власник Московського Кремля.

Ох і люблять українські ЗМІ тему «золотих унітазів»! Хлібом їх не годуй, тільки дай Межигір’я...

...сфотографувати у деталях. Але, здається, в Україні вже є і чиновники вищого ешелону, чиїм статкам має заздрити не тільки «маленький українець», але й Президент Янукович та уся його сім’я. Ось, до прикладу, черкаський губернатор Сергій Тулуб.

Журналістка Тетяна Чорновіл, яка нещодавно бідкалась, що з її зламаної пошти викрали фото якоїсь там сторожової вишки на території Межигір’я, чогось раптом з президентських угідь переключилась на президентського представника на Черкащині. Бо ну правда ж – іспанські вілли і зброя це ж цікавіше за якусь напіврозвалену дерев’яну хатку, невідомо де зняту. Для сайту Цензор.НЕТ Тетяна ретельно провела розслідування і виявила, що губернатор приховував від черкащан аж дві дачі на популярному серед багатіїв курорті Марбелья.

«Одні апартаменти оформлені особисто на Сергія Тулуба, інші - на сина Бориса та дружину Галину, - йдеться у матеріалі. - Особисто на нинішнього губернатора Черкащини оформлені апартаменти Rincon Andaluz ( 278 м2) на першій лінії елітних готелів. Ціна цього житла починається від 600 000 євро.

На сина та дружину оформлений скромніший об'єкт Embrujo Playa (164 м2) и об'єкт Garaje (12 м2), які йдуть в комплекті, як апартамент та гараж. Ця нерухомість дещо дешевша - 400 000 тисяч євро».

Ще варто згадати сяюче кольє на дружині губернатора Галині, яке вразило авторку матеріалу на фото, нібито зроблених на дні народження Юрія Іванющенка. А також табличку з чартерними рейсами та списком зареєстрованої зброї. Щоправда, тут не від скановані документи, і фото зброї немає, але кому реально потрібні такі дрібниці?

Матеріал насправді сенсаційний – вочевидь, результат тривалого розслідування. Тільки чомусь автор випустила з уваги решту статків губернатора. Громадськість реально бажає знати, а куди поділась вілла у Дубаї за 10 млн євро, яхта за 6,5 млн євро, вертоліт за 1,8 млн євро, кабріолет Ferrari за 350 тис. євро? Два якихось обшарпаних іспанських готельчики усього-то за 1 млн євро – це все, що лишилось від його статків за 4 роки? Невже, його, бідолашного, так всесвітня фінансова криза пошарпала? Бо ось, же, у 2009 році ресурс ОРД писав:

«У документі від начальниці вуглепромовської бухгалтерії Лесі Лесик, опублікованому ОРД , також говориться, що «за час керівництва Тулуба С. Б. галузь перенесла чи не найгірші свої часи. На своєму посту міністр зміг тільки погубити галузь, створивши серед керівництва міністерства кругову поруку, загальні безлад , і підвищити свій добробут».

Також відомо , що «на вкрадені гроші Тулуб С. Б. придбав: віллу в Дубаї, 3000 кв. м , з власним пляжем, вартістю 10 млн євро; яхту завдовжки 35 метрів виробництва Італії фірми «Азимут» вартістю 6,5 млн євро; чотиримісний вертоліт американського виробництва вартістю 1,8 млн євро; автомобіль Ferrari кабріолет червоного кольору вартістю 350 тис. євро. Придбання були оформлені на членів його родини. Інші гроші були відправлені на таємні офшорні рахунки сім'ї Тулуба С. Б. до Швейцарії ». Джерела такої інформації Леся Лесик не вказує.

Ось, щоправда, яка схожість між матеріалами є – про статки Тулуба чогось вже вкотре починають активно обліковувати перед виборами, на які він, з якогось дива не іде.

І водночас складається враження, що таки погано копають. По-перше, слід провести ретельне розслідування – куди поділися вілла, яхта, вертоліт і Фераррі, а по-друге, що ж він так мало накрав? Йому ж ціла вугільна галузь була підконтрольною і цілий «Енергоатом»!

Тому ми вирішили провести власне розслідування. І перше, що ми виявили – губернатор поміняв червоний Фераррі на …золотий Бентлі! Так ось кому належить таємничий золотий Бентлі з козирними номерами, зареєстрований у Донецьку. Нагадаємо, у Києві на тротуарі біля «Українського дому» на Європейській площі перехожі побачили золотий автомобіль Bentley Continental GTС, пишуть "Вести".

Крім кольору, він привертає увагу ексклюзивним номером «12345678» спереду і «87654321» ззаду.

Раніше автомобіль бачили під звичайними номерами реєстрації Донецької області навіть в Угорщині та Австрії.

Сама машина не із золотим корпусом, а обтягнута дзеркальною плівкою такого кольору (250 грн за 1 кв. м). Правда , щоб обтягнути нею автомобілі цього рівня, потрібно викласти з кишені $ 5 тис. Коштує такий Bentley близько $ 800 тис.

У Києві машину бачать частіше, ніж у Донецьку, де вона зареєстрована.

Звісно, це ще не все. Також вдалося виявити сліди Тулуба у придбанні ранчо «Неверленд» у 2010 році невідомою компанією з макіївськими коренями, зареєстрованою на Кіпрі, за 40 млн доларів. Нагадаємо, маєток Neverland належав королю поп-музики Майклу Джексону і був побудований у 1988 році. Він розташований неподалік від Санта-Барбари, і окрім великого будинку і ряду менших будинків на території маєтка також є зоопарк і парк розваг.

Також до нас потрапили документи, які доводять причетність родини Тулубів, до оформлення права оренди на лондонський «Біг-Бен».

Після Абрамовича , Пінчука і Ахметова , англійці вже звикли до хвацьких замашок скоробагатьків з країн СНД. Рецесія, безробіття , затягування поясів змушує стареньку Європу ховати бридливу усмішку і посміхатися будь-кому, в кого дзвенить у кишені. Як радила королеві Вікторії її свекруха перед першою шлюбною ніччю - «закрий очі і думай про Англію». Ймовірно, цими міркуваннями і керувалися на туманному Альбіоні, дозволивши нікому невідомій людині (а хто у порівнянні з багатовіковими аристократами якийсь там «герой України»?) за 800 тисяч фунтів стерлінгів оформити на своє ім'я священний символ Англії.

Але це ще далеко не всі документи про розкішне життя черкаського губернатора , які кілька днів тому потрапили в розпорядження Президента Віктора Януковича. Встановлено, що завдяки впровадженню шахрайських схем з державними коштами і товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетик» під час здійснення закупівлі товарно -матеріальних цінностей на потреби українських атомних електростанцій, С.Тулуб провернув ряд операцій за участю посадових осіб РАТ «Єдині енергосистеми Росії». Надалі згадані вище комерційні підприємства, за даними УБОЗ МВС, перерахували отримані кошти двом підприємствам у Росії з ознаками фіктивності і за допомогою фіктивних операцій перевели їх у готівку . Як вдалося вирішити питання з всюдисущої російською міліцією та ФСБ - невідомо, але, справу, як кажуть, «зам'яли». Безумовно, даний вид діяльності не міг здійснюватися без відома і згоди вищого керівництва Російської Федерації і особисто В.Путіна. Наступний документ потрапив в наше розпорядження, все це прояснює. Так як С.Тулуб є власником ... Кремля! Будівлі, в якій знаходиться кабінет Президента Росії! Втім, чому дивуватися? У розпорядженні Путіна 20 палаців, вілл, резиденцій .

Зрозуміло, що жодне з цих сенсаційних придбань вірного солдата Януковича не відображене у його декларації, і, певне, ніколи офіційно не обліковуватиметься. Тож бюджет України не дочекається сплати податку на розкіш від черкаського губернатора.

Але не будемо заздрити черкаському губернатору. Заздрість – шкідливе почуття.

Передрук "Фром - ЮА"

Останні новини