Відповідь губернатора Голубу по-Тулубівськи

Через неабияку антигубернаторську активність народного депутата Владислава Голуба, будуть трусити і ревізувати його соратників. 

Про це свідчить ухвала Золотоніського міськрайонного суду від 1 серпня «Про надання дозволу на документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Золотоніської РДА та зустрічна звірка документації виконавця робіт по очищенню річок Суха Згар та Золотоношка».

Нагадаємо, що вже кілька місяців народний депутат з 197 виборчого округу від БПП Владислав Голуб веде публічну війну з губернатором Юрієм Ткаченком та його соратниками. Нещодавно обранець взагалі завимагав відставки очільника області. Весь цей час Юрій Ткаченко особисто публічно не реагував на закиди. 

Та схоже на все, за правилами підкилимної політичної боротьби, вирішив іншими методами остудити запал «рьяного» нардепа, пригадавши останньому грішки представників його команди. Як результат активізувалося розслідування щодо зловживань під час очистки річок Суха Згар та Золотоношка в Золотоніському районі наприкінці 2015 на початку 2016 років. Відзначимо, що шляхом відкриття кримінальних справ, з опонентами досить часто полюбляв розбиратися екс-губернатор Черкащини Сергій Тулуб. Після появи таких розслідувань запал опонентів спадав, а здатність домовлятися та йти на поступки значно зростала. 

Мутки нардепа і компанії в мутній водичці

На початку грудня 2015 року Золотоніською РДА було терміново проведено тендер по переговорній процедурі (закупівля в одного учасника без конкурентних засад) на 13,4 млн. грн. по проведенню очисних робіт на річках Золотоношка та Суха Згар. Під дані цілі кошти у розмірі 5 млн. грн. вибив народний депутат Владислав Голуб. Активно просували цей проект помічник народного депутата, голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий та інші соратники нардепа на Черкащині.

Реалізація здійснювалася поспішно, ще на початку було зрозуміло, що не дасть бажаного ефекту і більше того, навіть несе екологічну загрозу. Освоювати кошти в пожежному порядку призначили фірму прокладку ПРАТ «Компанія Магік» яка не мала ані техніки ані ресурсів. В результаті кошти освоїли в порушення бюджетного законодавства (акти виконаних робіт закрили 30 грудням 2015 року, а роботи виконували протяом 2016 року). Докладно махінації з освоєнням коштів у 5 млн. грн. субвенції з держбюджету яку вибив молодий нардеп ми писали у розслідуванні «На Черкащині вигадали "вічний двигу" з відмивання коштів». На сьогодні кошти витрачені, а проблема забруднення не вирішена, так Золотоніський маслозавод продовжує скидати неочищені стоки в басейн річки Суха Згар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯВКА З ПОВИННОЮ, - НА ЧЕРКАЩИНІ НАОЧНО ПОКАЗАЛИ ЯК ІДЕ ОСВОЄННЯ КОШТІВ

Цілком потрібний кримінал, але з політичних мотивів

За даними ухвали Золотоніського міськрайонного суду, кримінальна справа за частиною 3 статті 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) відкрита 20.04.2016 року. Відзначимо, що розслідування нашого видання було оприлюднене у січні 2016 року. 

За інформацією яка наявна в ухвалі розмір імовірних збитків завданих інтересам державі складає понад 1,7 млн. грн., завдано його через завищення об’ємів виконаних робіт які закриті відповідними актами.

Окрім того 3,9 млн. грн. були перераховані генеральним підрядником компанією «Магік» на розрахунковий рахунок фірми з ознаками фіктивності, які згодом були конвертовані в живі гроші ще через ряд фірмочок.

Відповідно за клопотанням слідчого та прокурора суд ухвалив рішення про проведення позапланової документальної ревізії, окремих питань фінансово-господарської діяльності Золотоніської районної державної адміністрації та провести зустрічну звірку у виконавця очисних робіт на річках Золотоношка та Суха Згар, Золотоніській район за період з 01.12.2015 по 01.08.2016. Перевірку має проводити Державна фінансова інспекція в Черкаській області з 4 серпня (тривалість – 15 робочих днів).

Відзначаємо, що підстав для відкриття кримінального провадження було достатньо, ще після оприлюднення нашого розслідування. Позитивний момент в тому, що його таки відкрили та проводиться розслідування. Негатив полягає в тому, що все ж головним рушієм у активізації розслідування є політична мотивація, а не бажання винних у зловживаннях притягнути до відповідальності.

Останні новини