Відому журналістку жорстоко побили невідомі - з осудом виступили колеги, активісти і навіть Президент

Сьогодні в ніч на 25 грудня невідомі жорстоко побили опозиційну журналістку Тетяну Чорновол. Трапилося це поблизу Борисполя, коли вона поверталася додому в село Гора. Коли журналістка їдучи на власному автомобілі помітила стеження за собою, вона спробувала повернутися до Борисполя. Але невідомі на автомобілі перешкоджали її руху та фактично брали авто на таран. Авто журналістки зупинилося, а вона сама намагалася втекти. Проте її наздогнали невідомі і жорстоко побили. 

У травмпункт журналістку доставила міліція. В результаті нападу вона отримала струс мозку, численні гематоми та забої. О 4-й ранку її перевезли в одну з лікарень столиці.

Тетяна критикувала у своїх блогах та статтях Захарченка, Медведчука, Клюєва, Азарова, Льовочкіна, Тулуба та сім'ю Януковичів. Також вона активно підтримувала на перевиборах у 194 окрузі кандидата від опозиції Миколу Булатецького.

З осудом звірячого побиття журналістки виступило багато громадських діячів, активістів та просто громадян.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка висловили обурення фактом жорстокого побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновіл. У своїх журналістських розслідуваннях вона викривала корупційну діяльність високопосадовців та державних чиновників. За словами колег, у день перед побиттям вона проводила зйомку маєтків Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та Генпрокурора Віктора Пшонки.

Відео з відеореєстратора на автомобілі Тетяни Чорновол. Джип Порш Каєн підрізає авто журналістки. 

НСЖУ та НМПУ нагадують про те, що вони продовжують вимагати відставки Міністра внутрішніх справ за його бездіяльність у справі покарання винних в нападах та побиттях журналістів. Факти застосування сили до працівників ЗМІ з боку як правоохоронних органів, так і невідомих молодиків спортивної статури, які супроводжують провладні заходи, набувають загрозливих масштабів. Протягом кількох останніх тижнів близько півсотні журналістів було побито під час силового розгону правоохоронцями учасників мирних протестів. Жодного з винних не покарано. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку. А Міністр або не контролює ситуацію у відомстві, або ж є ініціатором відповідних вказівок, які спричинять агресію з боку його підлеглих до співробітників засобів масової інформації.

Також НСЖУ та НМПУ звертаються до Європейської федерації журналістів з проханням направити в Україну делегацію ЄФЖ, яка б допомогла у ситуації з проявами насилля щодо журналістів, проконсультувала, як захищатися і як діяти постраждалим. Також будемо просити щоб представники ЄФЖ оприлюднили звіт про ситуацію в Україні серед професійних журналістських асоціацій та мас-медіа Європи і світу.

Спілка журналістів та Медіа-профспілка наголошують, що нинішня ситуація в країні є загрозливою і дискредитує не тільки силові відомства, а й владу в цілому.

В той же час Президент України Віктор Янукович засудив побиття журналістки та  доручив Міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку терміново вжити всіх необхідних заходів для розслідування побиття журналістки Тетяни Чорновол. З відповідним проханням глава держави звернувся до Генерального прокурора Віктора Пшонки.

Активісти Євромайдану також відреагували на побиття журналістки і вимагають відставки міністра МВС Віталія Захарченка.

Тож колеги журналісти, надії на владу немає, треба озброюватися.

Підготував: Олександр Безпрозванний 
 

Останні новини