"Віднерестилися" - на півмільйона гривень збитків

На півмільйона гривень збитків державі завдали браконьєри у період нересту повідомляє Дніпровська екологічна прокуратура.

Період весняно-літньої нерестової заборони у переважній більшості дніпровських водосховищ закінчується 10 червня. 

За результатами організованих екологічною прокуратурою рейдових перевірок встановлено 2,4 тис. фактів незаконного лову риби, вилучено більше 11 тонн незаконно добутої риби, 336 сіток, 81 човен. За виявленими фактами порушень нараховано збитків на суму більш ніж 500 тис. грн, заявлено 84 позови на суму 350 тис. грн.

За безпосередньої участі прокурорів Дніпровської екологічної прокуратури у рейдових перевірках, виявлено 52 факти кримінальних правопорушень, відомості про які внесено до ЄРДР.

У ході перевірок додержання вимог законодавства правоохоронними та природоохоронними органами державного контролю також виявлені факти неналежного виконання ними своїх обов’язків.

Поширеними фактами порушень є формально проведені перевірки, невжиття вичерпних заходів до порушників, порушення при притягненні до адміністративної та кримінальної відповідальності.

У зв’язку з цим, Дніпровською екологічною прокуратурою винесено 40 постанов про проведення перевірок, внесено 25 документів прокурорського реагування за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 41 посадову особу органів державного контролю.

До цієї сухої, статистичної інформації, щоб її розбавити хочеться додати невелику історію. Історію яку розповів невідомий дідусь юнаку з вудкою у звичайній черкаській маршрутці, випадковим слухачем якої став автор цього матеріалу. Переповідати всієї оповіді не будемо, – лише суть – дідусь застерігав молодого рибалку від риболовлі, оскільки зараз діє заборона у зв’язку з нерестом. Та поділився своїм гірким досвідом. Як зазначив рибалка зі стажем – він зловив десять карасиків, а штраф йому виписали на понад 300 гривень та склали протокол про адміністративне порушення і спрямували до суду. Однак суддя виявився уже не такий «принциповий» і просто розірвав протокол і сказав – дедушка ідіть додому. 

Мабуть цей випадок з дідусем-рибалкою також є серед тих 2,4 тисяч фактів «незаконного» вилову риби. А ті хто дійсно його здійснювали, безперечно після сезону нересту, значно покращили власне матеріальне становище.

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини