Відкритий лист "Провінції" до "ударника" Рустама Бурхановича

Публікуємо відкритий лист інтернет-видання Провінція http://pro-vincia.com.ua/ до народного депутата від політичної партії "УДАР Віталія Кличка " Рустама Бурхановича Раупова, який є членом комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

Цим листом відреагувало видання Провінція на турботу з боку Рустама Бурхановича. Який під знаменами "УДАРу" взявся захищати свободу слова на Черкащині. І відповідно надіслав депутатські звернення до обласних правоохоронних органів з проханням провести розслідування блокування роботи сайтів Провінція та Прочерк  під час візиту Віктора Януковича в Черкаси.

Глибокоповажний Рустаме Бурхановичу! 

Не будемо приховувати: приємно дізнатися, що в парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформації у нас є друг. Одначе через заклопотаність державними справами з Вашими зверненнями вийшло, як у Чорномирдіна - хотіли як краще, а вийшло, як завжди. 

Розпитайте у своїх колег з Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Вони не дадуть збрехати – сьогодня злочини розкриваються переважно по гарячих слідах, а зловмисник – напідпитку. 

DDoS-атака на «Провінцію» стартувала 6 березня. Ви звернулися до СБУ та міліції через 20 днів після цього. Звісно, 20 днів, то краще, ніж 40-к, і набагато краще, ніж 60-т. Хоча навіть століття тому, читайте О`Генрі, спритним зловмисникам, щоб добігти до канадського кордону, вистачало 10 хвилин. 

Зважте, що при УМВС в Черкаській області працює відділ по боротьбі з кібер-злочинністю. Аналогічні підрозділи створені в усіх обласних управліннях СБУ. 

6 березня кібер-напад на «Провінцію» та інший ресурс стався у день приїзду до Черкас Віктора Януковича. Про це повідомило чимало загальноукраїнських ЗМІ. Даний факт став причиною того, що приїзд Президента держави було подано в негативному контексті. Однак працівники черкаської міліції та СБУ зацікавилися цим фактом лише через три тижні. Після Вашого, шановний Рустаме Бурхановичу, депутатського звернення, на яке вони зобов`язані відреагувати. Невже їм байдуже, що кібер-атаки рикошетом вдарили по авторитету Глави держави? 

Як проводиться розслідування після Вашого звернення? Головний редактор пише пояснення, сканує їх та передає електронною поштою. Усіх це влаштовує. «По суті заданих мені запитань…Через DDoS-атаку…За даними технічної служби…Заяв до правоохоронних органів не подавали…». Зайве говорити, що ці пояснення – перше й остання дія слідчих. 

Вибачте за недолуге «Поле Чудес»: сьогодні в Черкасах усі «делікатні» рішення ухвалює одна людина (прізвище з 5 букв). Найбільш ймовірним виконавцем є організація, назва якої складається з трьох букв. Ваш коллега Ар`єв нещодавно доволі переконливо розповідав, хто балується DDoS-атаками в Україні. 

Навіщо? А «кабы чего не вышло». Ця система може здивувати лише одним: якщо у проблеми існує кілька варіантів вирішення, обов`язково обирається найбезглуздіший. 

Тому в поясненнях для слідчих «Провінція» пише, що «аргументованих підозр щодо осіб зловмисників редакція не має». Не тому що справді не має. А тому що ми розуміємо – тим, кого на 22-23 день після атаки підняли займатися підготовкою відповіді на Ваші запити, Рустаме Бурхановичу, наші припущення нецікаві. Вони й без того все знають. 

Підсумовуючи вищенаведене, можемо сказати – Ваша дружня турбота додала нам клопоту.
Поки що все. 

З глибокою повагою, редакція ІВ «Провінція»
 

Останні новини