В Департаменті освіти без конкурсу підмахнули фірмі з криміналом 5,4 млн. на харчування

В департаменті освіти Черкаської міської ради без конкурсу підмахнули 27 допорогових угод на поставку харчування в дитячі садки з ТОВ «Каштан плюс».

За оборудкою відверто стирчать вуха близьких соратників мера, однопартійців – нині заступника мера Ігора Волошина та депутата міськради голови бюджетної комісії Юрія Тренкіна. 

6 лютого в міській раді було переформатовано більшість та обраного нового секретаря та виконавчий комітет. Так 6 лютого очільник Депараменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин був обраний до складу виконавчого комітету та на посаду заступника міського голови. 7 лютого в.о. директора департаменту мером була призначена його колишня очільниця, а до останнього часу заступниця директора Марина Бакланова (з 15 лютого на посаду в.о. директора було призначено вже депутата Максима Шадловського). 

Саме 7 лютого в системі Прозоро з'являються звіти про проведення допорогових закупівель на суму в 5,4 млн. грн. Вся сума розбита на 27 договорів вартістю трохи менше 200 тис. грн. кожен (гранична ціна закупівлі товарів без проведення конкурсу – ред.) При цьому інформація публікується пізно увечері, а самі договори не опубліковані донині, тому зрозуміти хто саме їх підписував немає можливості, хоча контактною особою по проведенню закупівлі ще значиться Ігор Волошин. 

В 2017 році постачанням харчування в дитячі садочки міста займалося все те ж ТОВ «Каштан плюс» з яким у травні минулого року було підписано договір загальною вартістю в 42 млн. грн. Тоді єдиним конкурентом якого допустили до участі в торгах було ТОВ «Хлібний дім-Україна» пов'язаність з яким не приховував сам депутат і голова бюджетної комісії Юрій Тренкін. 

На фото Юрій Тренкін та міський голова

На початку цього року виникли проблеми з постачанням харчування в дитсадки. Про ці проблеми заявили батьківщинівці - тоді ще директор департаменту Ігор Волошин та голова бюджетної комісії Юрій Тренкін. Зокрема Волошин заявив, що за 2017 рік на харчування освоєно 19,6 млн. грн. та підписано додаткову угоду на 22,3 млн. грн. на 2018 рік в рамках загального виграного тендеру на 42 млн. грн. Однак як жалівся Волошин, держказначейство не визнає додаткові угоди, тому поставка харчування під загрозою. Юрій Тренкін тоді заявив, що немає юридичних підстав не реєструвати такі угоди, а дії казначейства не зовсім правомірні та став на захист постачальника ТОВ «Каштан-плюс». 

Однак заяви тоді директора департаменту та депутата є не зовсім щирими. Оскільки ще з жовтня 2017 року в Державній казначейській службі зупинили реєстрацію договорів укладених за тендерами проведеними Єдиним тендерним комітетом. А замовникам, в даному випадку є департамент освіти, потрібно було самим проводити тендерні процедури. Однак оголошення про відповідну закупівлю у департаменті не поспішали робити, як і проводити тендер сподіваючись працювати по вже проведеному тендеру. Тому і виникла така ситуація. 

Сам депутат та голова бюджетної комісії не завжди був таким поборником інтересів ТОВ «Каштан-плюс». Він у вересні 2016 року навіть очолив тимчасову депутатську комісію яка вивчала тендер на постачання харчування вартістю в 206 млн. грн. який виграв ТОВ «Каштан плюс». Тоді для перемоги в тендері була використана маніпуляція з цінами на різні групи товарів. Врешті-решт тендер тоді було скасовано за вказівкою міського голови. 

Тоді в ході роботи комісії було озвучено інформацію про завищення вартості поставки продуктів харчування ТОВ «Каштан-плюс» на окремі товари за тендером 2014-2016 років, несвоєчасні поставки та поставки недоброякісної продукції. Також зверталася увага на маніпулятивну схему із заниженням вартості окремих груп товарів вже в новому переможному тендері, який було скасовано.

На той час директор департаменту освіти та гуманітарної політики Бакланова М.Л. за результатами засідання тимчасової комісії листами повідомляла міського голову та голову тендерного комітету про факти порушень графіків поставок товарів, невідповідну їх якість. Позитивний відгук щодо ТОВ «Каштан-плюс» було скасовано та надано негативний відгук щодо тендеру на 206 млн. грн.

Згодом за наслідками публічного розголосу було навіть відкрито кримінальне провадження, а слідчі вивчали господарську діяльність ТОВ «Каштан-плюс» і його засновниці Ганни Олексенко.  

 

  

Останні новини