Користувацький вхід

Від 1868 до сьогодні: найважливіші етапи еволюції електричного дриля

У 2018 році електричний дриль відсвяткував черговий ювілей – корисному інструменту виповнилося півтора століття. З чого ж почалася історія його існування та яких саме змін зазнала конструкція винаходу за цей тривалий час?

Етапи еволюції електричного дриля: від бормашини до будівельного інструмента

1. Батьком дриля, який працює від електромережі, вважають механіка Джорджа Гріна. Саме він у 1868 році вперше створив інструмент, який за функціональним призначенням та зовнішнім виглядом дещо нагадував сучасний інструмент для свердління отворів. Щоправда, містер Грін навіть не здогадувався, що з часом його винахід будуть активно застосовувати у будівництві та промисловості. Перший електричний дриль призначався для використання в стоматологічних кабінетах. 

2. Не пройшло й 15 років, як про корисний винахід Джорджа Гріна дізнався Семюел Уайт – власник відомого на той час промислового підприємства. Він вирішив поставити інструмент на конвеєр. Вже в 1872 році вперше було запущено серійне виробництво пристроїв медичного призначення. Це цікаво: В MOYO можна побачити сучасні дрилі Metabo та дізнатися, наскільки вони відрізняються від своїх попередників.  

3. Перший дриль промислового призначення з’явився на ринку в 1895 році. Зовні він помітно відрізнявся від сучасних пристроїв. Його конструкція передбачала наявність двох ручок, а габарити і вага були достатньо великими. Утримувати такий агрегат в руках було досить складно, тому користувалися ним лише досвідчені професіонали.  

4. Дворучна конструкція дриля була актуальною до 1916 року. Пізніше на зміну їй прийшли дрилі, які формою нагадували пістолет. Моделі з такою конструкцією і справді завдячують своїм існуванням американському кольтові. Саме культовий револьвер надихнув Дункана Блека та Алонсо Декера створити одноручний інструмент з електричним мотором. 

5. У другій половину ХХ століття почали активно з’являтися акумуляторні дрилі та моделі з ударним механізмом. Згодом були вдосконалені захисні компоненти конструкції: з’явилися системи захисту від випадкового запуску, стрибків напруги та перегріву. 

На цьому виробники електричних інструментів зупинятися не збираються. Дехто вже прогнозує, що в найближчому майбутньому на ринку з’являться смарт-дрилі, здатні самостійно адаптуватися під умови використання та синхронізуватися з іншими пристроями.

Інформацію розміщено на правах реклами. 
  

Останні новини