В Черкаському суді допитували свідків з Росії за допомогою відео зв"язку.

 28 лютого відбувся круглий стіл, зібраний за ініціативи Черкаської молодіжної громадської організації "Демократичні перетворення України". Обговорення стосувалося проблематики застосування нового Кримінально-процесуального кодексу, переваг та недоліків правових норм, виписаних в тексті нового закону.

 - Круглий стіл відбувається в рамках підвищення обізнаності населення щодо норм нового КПК та результатів його застосування на Черкащині. Проект реалізується за підтримки Європейського союзу,- відзначив у вступному слові Голова громадської організації Михайло Малінін.

Варто відзначити, що дискусія точилася доволі цікава та імпульсивна, схоже що за місяць з часу останнього зібрання в учасників обговорення з"явилися нові враження від роботи за умовами нового КПК. Загалом серед учасників круглого столу були Сергій Іванов, начальник відділу Прокуратури Черкаської області, Максим Полішкевич, керуючий партнер ПП "Юридична фірма "Результат", Володимир Батчаєв, представник "Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів", Василь Демчик, адвокат, член Спілки адвокатів України, Ігор Ваврів, заступник Голови апеляційного суду Черкаської області, Тетяна Копитіна, Завідуюча сектором територіального управління державної судової адміністрації в Черкаській області та інші поважні учасники. Організатори відмітили, що вже вдруге запрошення проігнорували представники міліції. Вочевидь вони настільки заняті, що не змогли попередити про свою відсутність.

 - Говорити поганий чи хороший новий КПК зараз ще недоцільно, оскільки пройшло ще дуже мало часу, а зрівнювати його треба саме із нормами та практикою застосування сторого Кодексу. Звичайно безсумнівно, що робота суддів, та й правоохоронних органів змінилася. Зміни відбулися, зокрема і в плані слухання справ з повною відеофіксацією. Якщо говорити більш детально, то це треба робити через призму розуміння того, в яких умовах працює Апеляційний суд області, а вони не відповідають тим, які мають бути. Ну і треба розуміти, що ми всі перебуваємо в стадії вивчення його, стадії напрацювання практики. А початковий етап будь-якої реформи завжди є  складним, - зазначив на початку засідання Ігор Ваврів.

Тетяна Копитіна відзначила об"єм роботи, який виконаний відомством, яке вона представляє, на виконання норм нового Кримінально - процесуального кодексу: " Звичайно, є проблеми забезпечення матеріального забезпечення судів. Це явище типове для всієї України. Це, зокрема, впровадження систем відеоконференції. На даний час повністю укомплектовані відео-конференц зв"язком шість місцевих судів області. Це Канівський, Золотоніський, Смілянський та Уманський міжрайонні суди, а також Соснівський та Придніпровський районні суди міста Черкаси. В Придніпровському районному суді вже відбувся розгляд справи із застосуванням відео-конференц зв"язку. На виконання рішення Європейського суду були допитані свідки, які мешкають в Росії. Були усунуті перешкоди, адже в нас програмне забезпечення, а в Росії апаратне. В усіх судах області облаштовуються кутки чи кімнати допиту свідків та учасників процесу на викрнання норм нового КПК".