Користувацький вхід

В Черкаському СІЗО грубо порушуються права ув'язнених

Під моніторингового візиту до Черкаського слідчого ізолятора моніторингова група перевірила стан дотримання прав утримуваних осіб та виявила низку порушень.

До її складу увійшли представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав, співробітник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та представник громадськості.

Укотре звернули увагу на низькі морально-ділові якості та низький рівень теоретичних знань працівників установи, зокрема старшого начальницького складу установи. Це проявлялося у неповазі та зухвалому ставленні до моніторингової групи, осіб, які тримаються в установі та виконанні їхніх посадових обов’язків.

У камерах збірного відділення відсутні вікна, столи, бачки із питною кип’яченою водою, відчувається підвищена вологість та задуха. Перебування в таких приміщеннях можна характеризувати як катування, жорстоке або таке, що принижує гідність.

Під час візиту встановлено порушення права на медичну допомогу та охорону здоров’я утримуваних осіб. Зокрема повний медичний огляд новоприбулих осіб проводиться не у повному обсязі – не залучається психіатр та стоматолог. У медичній документації установи не було зафіксовано, що новоприбулий мав ножові поранення шиї. Кімната для збору мокроти не відповідає стандартам інфекційного контролю.

До учасників моніторингу зверталися зі скаргами працівники слідчого ізолятора. Вони переважно стосувалися низького рівня заробітної платні та неналежного фінансування установи.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України та правоохоронних органів буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Останні новини