В Черкаської обласної ради новий голова

Сьогодні на позачерговому засіданні депутати обрали нового голову Черкаської обласної ради мінімальною кількістю голосів. 

Шляхом таємного голосування головою ради було обрано висуванця фракції ВО “Черкащани” бізнесмена-аграрія Анатолія Підгорного, його кандидатура була єдиною в бюлетені для голосування.

фото видання "Про все"

За даними протоколу лічильної комісії було видано 49 бюлетенів. За Анатолія Підгорного проголосувало проголосувало 43 депутати (при мінімально необхідних 43). Проти — 3, ще 3 бюлетеня було визнано недійсними. Депутати обласної ради затвердили підсумковий протокол - 46 депутатів проголосувало "за".

Кандидатуру Підгорного запропонував його колега по фракції, Олександр Коваленко. Перед голосуванням, публічно підтримку єдиної кандидатури на голову ради, окрім ВО “Черкащани”, висловили фракції ВО “Батьківщина” та “Укроп”. 

В свою чергу фракція “Свободи” публічно заявила, що не буде брати участі в голосуванні через ознаки “узурпації влади”. Оскільки таким чином фракція ВО “Черкащани” отримує посаду голови ради та зберігає посаду першого заступника.

Нагадаємо, що в 2015-2018 роках посаду голови облради обіймав Олександр Вельбівець. Після призначення його на посаду губернатора, в листопаді 2018 року, посада голови облради залишалася вакантною. З того часу і до сьогодні в.о. голови облради залишався перший заступник голови ради Валентин Тарасенко обраний в раду також від ВО “Черкащани”.