В Черкасах знову махінації на виборах

Черкащина традиційно відома на всю країну виборчими махінаціями. Цей тренд було підтримано і на виборах ректора ЧДТУ. 

Вчора 1 червня в Черкаському державному технологічному університеті відбувся другий тур з виборів ректора. Завершився він доволі скандально – 20,4% виборчих бюлетенів від загальної кількості виборщиків які мали право голосу були визнані недійсними. Це дало змогу фактично зірвати обрання нового ректора та визнати вибори такими що не відбулися.

Як пояснив у коментарі нашому виданню начальник відділу по звязках з громадськістю ЧДТУ Віктор Мисник 121 бюлетень був визнаний недійсним оскільки на них не було жодної позначки.

- На 121 бюлетені немає жодної позначки, тож волевиявлення по них не можна встановити, їх визнали недійсними. Загалом же отримані результати показали, що жоден з кандидатів не набрав необхідних 50% плюс один голос від загальної кількості виборщиків, тому процедура виборів ректора буде проводитися по новому. Починаючи від оголошення конкурсу міністерством, подачі документів всіма бажаючими кандидатами і власне знову виборами. Щоб пройти цю процедуру знову потрібно щонайменше два місяці часу, - поянює Віктор Мисник.

Про те, що не обійшлося без цілком земних сил у фактичному зриві обрання нового ректора свідчать і результати підсумкового протоколу. Так фаворит обласної влади і іншого ректора Олександра Черевка (ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького), Сергій Назаренко програвав випускнику ЧДТУ та декану Чорноморського державного університету ім. П.Могили (м. Миколаїв) Максиму Мусієнку. 

Так після махінацій із появою недійсних бюлетенів результати голосування мають такий вигляд: 

Максим Мусієнко 45,19% голосів
Сергій Назаренко 30,19% голосів

Після виявлення великої кількості бюлетенів без жодної позначки була навіть викликана слідча група, однак наскільки далеко зайшли слідчі дії поки не відомо. 

- Виявививши бюлетені без позначок були викликані правоохоронці. Певний час вони працювали, дивилися на ці бюлетені навіть під спеціальним світлом, були припущення що навіть використовувалися зникаючі чорнила. Однак результати слідчих дій мені не відомі, - пояснив представник ЧДТУ Віктор Мисник. 

Натомість за інформацією керівника прес-служби головного управління національної поліції в Черкаській області за даним фактом відкрито кримінальне провадження по статті 358 ККУ (підроблення документів), вилучена документація, проводяться слідчі дії. 

Короткі висновки і зацікавлені особи

По-перше Максим Мусієнко якого фактично зупинили за крок до перемоги очевидно особливо протестувати не буде та повернеться працювати за основним місцем роботи в м. Миколаїв, можливо візьме участь у нових виборах. Взагалі його вихід у другий тур виглядав як посмішка фортуни. (результати першого туру можна подивитися тут, головним конкурентом Назаренка вважалася екс-ректор Тамара Качала, однак вона набрала несподівано мало голосів – ред.)

По-друге, протеже екс-губернатора Олександра Черевка Сергій Назаренко як показали результати і першого і особливого другого туру, потужної підтримки та авторитету в університеті не має. Однак він зберігає керівництво вишом до проведення виборів ректора, а відтак і адміністративний ресурс щоб наростити різними методами власну підтримку. Також отримав додатковий час на домовляння у міністерстві і сам Олександр Черевко.(нагадаємо що на виборах ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького йому вдалося усунути від участі в перегонах головного конкурента Анатолія Кузьмінського через звязки з тодішнім міністром освіти Сергієм Квітом, нині ж вже інший міністр – ред.)

По-третє деталі фактичного зриву виборів мали б всебічно вивчити правоохоронні органи, можливо навіть із проведенням відповідних експертиз. Однак навіть більш скандальні виборчі махінації не знаходили адекватного розслідування, тому тут годі й споідватися.

За наслідками розгляду звернення колективу в міністерстві освіти прийняли рішення не проводити переголосування та призначили нового в.о. ректора Олега Григора.
 

Останні новини