В Черкасах знешкоджено 500-кілограмову бомбу (Відео).

Небезпечну знахідку виявили будівельники, що працювали в одному з домоволодінь по вулиці Гагаріна, 30 серпня по обіді. Нею виявилася німецька 500-кілограмова авіаційна бомба.

Небезпека цієї знахідки полягала не лише у її вазі (адже така бомба має понад 100 кілограм вибухової речовини, а розліт осколків понад один кілометр), а ще й у її станові, - вона, пролежавши понад 70 років в землі, могла вибунути від найменшого необережного руху. А оскільки вона була скинута попередньо з літака, то мала вкручений підривник, що також ускладнювало роботи.

Було евакуйовано 12 осіб з навколишніх будинків, частково перекрито рух транспорту вулицею Гагаріна. За допомогою спецтехніки бомбу завантажили у броньовану вантажівку та, в супроводі правоохоронців, відтранспортували на полігон, де й підірвали.

Власне сама поява такого сюрпризу на Дніпровських схилах не є дивиною, адже на відстані кількасот метрів від місця, де виявили небезпечну знахідку, в 1941 році була наведена військова переправа, яку використовували захисники міста під час 17-денної оборони міста.  Схоже, що під час одного з авіанальотів, німецькі льотчики за допомогою такого серйозного аргументу збиралися знищити міст.

Ярослав Нищик

Останні новини