Користувацький вхід

В Черкасах засудили "карусельщиків" нардепа з Одещини

В Черкасах засудили “карусельщиків” нардепа з Одещини, головний організатор п'ятий рік в бігах.

Організатором групи, який мав забезпечувати фінансову складову, виступив громадський активіст Микола Галюк. Він у вересні 2014 року запропонував знайомим підшукати бажаючих серед жителів Черкас, для участі в голосуванні на виборах народних депутатів за грошову винагороду. Планувалося знайти близько 150 осіб, які б на орендованих автобусах 25 жовтня 2014 року мали вирушити на Одещину в м. Білгород-Дністровський. Там вони повинні були голосувати за кандидата у народні депутати Віталія Барвіненка на 141 одномандатному виборчому окрузі більше одного разу. 

За кожного знайденого політичного туриста передбачалася оплата 50-100 грн. За кожне голосування “за”, потрібного кандидата безпосередньо політичним туристам пропонувалося 200 грн. 

Згідно розподілених обов'язків Олександр Цапурін домовлявся про оренду автобусів для перевезення бажаючих. Віктор Бондаренко, Руслан Толуб та Сергій Перкін мали підшукати необхідну кількість бажаючих для виїзду. 

Напередодні дня голосування 25 жовтня 2014 року під час виїзду з Черкас працівниками міліції було затримано автобуси з політичними туристами та розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 160 ККУ (підкуп виборця). 

Обвинувальний акт стосовно Цапуріна, Бондаренка, Толуба, Перкіна було передано до Придніпровського суду у січні 2015 року. В липні 2018 року суд виніс вирок, яких засудив даних осіб до п'яти років позбавлення волі умовно, з іспитовим терміном у два роки.

Підсудні під час судового розгляду своєї вини не визнали повністю та пояснювали, що лише підшукували бажаючих для участі у виборах в якості спостерігачів за що обіцялося сплатити 800 грн. кожному. Версію підсудних суд оцінив критично, оскільки вона не підтвердилася показами свідків та іншими зібраними доказами по справі. Наразі рішення суду не вступило в законну силу та перебуває на розгляді в апеляційній інстанції. 

Організатор Микола Галюк донині перебуває в розшуку з жовтня 2014 року, справа по ньому виділена в окреме провадження. Остання ухвала суду про надання дозволу на його затримання датується липнем 2018 року. Вже в далекому 2013 році він був лідером місцевої громадської організації “Ліга здорової нації”, яка відверто тролила “недієву” на той час опозицію. 

Віталій Барвіненко вперше обраний народним депутатом за списками ВО “Батьківщина” в 2007 році як голова Одеської обласної організації партії. В лютому 2011 року перейшов у фракцію Партії регіонів. В 2012 році був обраний вже по одномандатному округу №141 від Партії Регіонів. В жовтні 2014 року переміг на цьому ж окрузі як самовисуванець, у Верховній Раді входить до складу депутатської групи “Відродження”. 

Останні новини