В Черкасах за добу з людини зробили "корупціонера", "жертву режиму" і знову "корупціонера"

4 лютого 2015 року Президент України призначив нового голову Чорнобаївської райдержадміністрації ним став Сергій Джоболда. Вже за добу Черкаські ЗМІ встигли зробити з новопризначеного керівника «корупціонера», «жертву рижиму» і знову «корупціонера».

Незадовго до цього призначення формально за корупційні діяння було звільнено голову Тальнівської РДА Юрія Нечая на якого склали протокол про корупцію ще влітку 2014 року через те, що не встиг вийти із засновників одного з підприємств. Зате по всій країні прозвучало, що Президент звільнив голову РДА за корупцію – яскрава і пуста за змістом показуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОРОШЕНКО ЗНАЙШОВ НА ЧЕРКАЩИНІ НАЙБІЛЬШОГО "КОРУПЦІОНЕРА"

Серія перша - «корупціонер»

Щодо Сергія Джоболди то Черкаські ЗМІ також оприлюднили інформацію, що новопризначений голова РДА був засуджений за корупційні діяння. Але одразу звертаємо увагу не по кримінальній статті, а по адміністративній. Було оприлюднено відповідне рішення суду 2010 року та створювалася інформаційна картина – призначили «корупціонера».

Ми ж спробували розібратися, що ж це за черговий «корупціонер». Виявляється, що Сергій Джоболда у 2010 році обіймаючи посаду начальника відділу освіти РДА, вчинив корупційні дії, за що був притягнутий до відповідальності Службою безпеки України відповідно до адміністративного кодексу.

«8 квітня 2010 року Джоболда С.М. підписав платіжне доручення №225 без підтверджуючих документів на закупівлю товарів, у результаті чого відділом освіти Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області було безпідставно перераховано кошти на загальну суму 7157,50 грн. в якості оплати фізичній особі Козулі Л.І. за постачання продуктів харчування, чим останній було надано незаконні переваги. Таким чином, в діях Джоболди С.М. вбачаються ознаки діянь, пов’язаних з корупцією, передбачених ст. 5 ч. 3 п. «г» Закону України «Про боротьбу з корупцією». Свою вину Сергій Миколайович визнав повністю, йому було призначено адміністративне стягнення», – йдеться в судовій постанові. Розмір адміністративного штрафу склав 255 грн.

Відзначимо, що за бажання відповідні показові протоколи на корупцію можна було скласти чи не на кожного чиновника. Коли перевіряючим органам треба давати показники «боротьби з корупцією» дрібні чиновники зазвичай погоджувалися сплачувати штраф, щоб не влазити у тривалу судову тяганину.

Серія друга - «жертва режиму».

Однак проходить доба часу і в ЗМІ Зокрема Вчасно і Прочерк зявляється вже інформація від утаємниченого працівника контрольно-ревізійного відділу у Чорнобаївському районі КРУ в Черкаській області який пояснює, що новий голова РДА лише «жертва режиму» попередньої злочинної влади.

Вищеназвані ЗМІ гідним чином не перевіривши готовність автора листів в редакції публічно підтвердити свої твердження вже ставлять інформацію, що справу на ногового голову РДА було зфабриковано. 

“Я був у складі групи яка проводила ревізію в 2010 році в відділі освіти Чорнобаївської РДА та приймав участь у складанні акта ревізії, відповідно якого було складено протокол Золотоніською МСБУ про корупцію стосовно Джоболди С.М. По-перше, замовлення екс-губернатора Тулуба і його прибічників на голів РДА виконувалися на ура. Всі хотіли “полизать” у начальства і вислужиться. Джоболда на той час був членом партії “Батьківщина”. По-друге, в СБУ завжди є і був план по протоколах по корупції так само як і в КРУ були плани по порушеннях і підставах для притягнення до корупції. По-третє, для зовсім не грамотних роз’яснюю, що всі платежі проходять через Державне казначейство, яке в своїй роботі керується порядком, який передбачає перелік всіх необхідних документів для проплати. Тому будь-яке платіжне доручення не буде оплачено без рахунка чи накладної.

Фото з матиеріалу про жалкуючого ревізора з сайту  Вчасно

Ніколи і ні за яких обставин казначейство не робило проплат за товари на підставі лише платіжного доручання. Звідси слідує, що протокол складений на лоха! Не може пройти платіжне доручення по казні без підтверджуючих документів. Зміст протоколу повний абсурд. Так, як на той час сума штрафу була 255 грн., то ми говорили, що краще піди заплати, і тобі за це нічого не буде, щоб не було гірше і люди на це велись, бо були залякані. І дійсно, найняти адвоката коштувало б дорожче…” – повідомляє автор листа який не хотів підтверджувати інформацію публічно.

Серія третя - «знову корупціонер»

Написано пером – не вирубаєш топором, - стверджує народне прислів’я. Однак найпрофесійніше та найпопулярніше видання Черкащини Прочерк вирішило спростувати таку народну мудрість. І матеріал в якому екс-ревізор розповідає правду про викриття «корупціонера» Джоболди зникає з сайту.

Таку картинку можуть бачити читачі Прочерку зайшовши за за посиланням на матеріал

Залишки від матеріалу залишилися лише у Фейсбуці. 

Натомість виходить пояснення такого конфузу – мовляв автор листа відомовився публічно себе ідентифікувати.

- У відповідь на публікацію нашого ресурсу про те, що свого часу новопризначеного голову Чорнобаївської РДА Сергія Джоболду судили за корупцію, на адресу «Прочерку» надійшов лист від людини, яка представлялася колишнім працівником КРУ. Дописувач роз’яснював, що справа по Джоболді була політичною та не мала під собою реального підґрунтя. У листі наводилися певні деталі справи, до якої долучався і сам дописувач, який нині шкодує за зроблене. Матеріал був оперативно розміщений редакцією. Однак після додаткової перевірки дописувач, що представлявся Володимиром, відмовився підтвердити свої слова копією посвідчення (цікаво яке в нього має бути посвідчення якщо він звільнився??? – ред.) Не надав дописувач також і контактного телефону, за яким з ним можна було б з’ясувати деталі.

Отже, давши можливість якось підтвердити правоту своїх слів, редакція не отримала згоди від дописувача. Тому ми зняли з публікації відповідний матеріал, - соромливо пояснюють у виданні Прочерк.  

Таким чином Сергій Джоболда повертає собі статус «корупціонера». 

Епілог. 

Очевидно, що вішати ярлики «корупціонера» як на новопризначеного голову РДА Сергія Джоболду так і за звільненого нещодавно з посади голови Тальнівської РДА Юрія Нечая не варто. Максимум, що їм можна закинути – це адміністративне правопорушення яке не носить кримінального характеру, а отже не може слугувати підставою звільнення чи не призначення на посаду. 

Ці два випадки по Тальнівському і Чорнобаївському районі яскраво показали, що нова незлочинна влада лише створює видимість боротьби з корупцією. Адже фактично за одних і тих же підстав (адміністративний проступок – ред.) одного призначають на посаду – іншого звільняють. 

Щодо діяльності редакції провідного видання Черкащини Прочерк, то цілком очевидно, що ситуація яка склалася із виходом матеріалу, потім його зняттям – це не професійні прорахунки журналістів чи редакторів, оскільки – це дитячі помилки. 

В рамках журналістської етики, стандартів і здорового глузду варто було б принаймні спочатку зясувати чи готова людина офіційно і публічно підтвердити інформацію перед тим як її ставити - це по-перше. По-друге якщо вже виник такий казус то знімати матеріал неетично. 

Очевидно серія матеріалів виходила під диктовку власників ресурсу які і формують редакційну політику, тому до журналістів претензій не може бути. А така увага до вигаданого «корупціонера» виникла через конфлікт з призначенням нового голови РДА сторони якого для підсилення своїх позицій намагалися використати ЗМІ в маніпулятивних цілях. Але суть конфлікту за посаду та участь зацікавлених осіб – це вже зовсім інша історія.

 

Останні новини