В Черкасах вилучать документи по справі бракованих бронежилетів

На ДП “Черкасистандартметрологія” вилучать документацію, що стосується гучної справи бракованих бронежилетів.

Дозвіл на виїмку документів надав Печерський районний суд.

З квітня 2019 року ДБР розслідує кримінальне провадження за фактом поставки неякісних бронежителів до ЗСУ.

В ході досудового розслідування було встановлено, що службові особи Міноборони прийняли бронежилети “Корсар” виробництва ТОВ “Темп-3000”, хоча знали, що останні за умови дощування, як комплекс індивідуального захисту не відповідають своїм заявленим балістичним властивостям. Посадовці зобов'язані були повернути прийняті партії бронежилетів, однак умисно давали вказівку підлеглим працівникам приймати наступні партії. Відтак завдані державі збитки оцінються на суму 96,9 млн. грн.

Нагадаємо, що раніше ДБР опублікувала фрагменти аудіозаписів посадовців міноборони щодо закупівлі неякісних бронежилетів. Зокрема засоби індивідуального захисту прострілювалися після намокання у співвідношенні 3 з 5.

 

Крім того, в рамках провадження розслідується факт закупівлі Міноборони, кожухів для військових у кількості 3 тис. штук на суму 28,1 млн. грн. у ТОВ “Монітор”. За даними слідства, поставлене по договору речове майно не відповідає заявленим технічним умовам.

Суд надав право слідчим на виїмку документації ДП “Черкасистандартметрологія” стосовно договірних відносин з ТОВ “Темп-3000”, ТОВ “Монітор”, зокрема: договорів на проведення лабораторних випробувань майна, протоколи лабораторних випробувань майна, чорнові записи, щодо проведення випробувань майна.

Відзначимо, що найбільш гучним затриманням, у цій справі, було затримання начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, генерала Дмитра Марченка. В грудні минулого року він вийшов з слідчого ізолятора під заставу у 20 млн. грн., левову частину якої вніс Петро Порошенко.
 

Останні новини