В Черкасах відбувся форум-дискусія "Якої ми хочемо України"

Сьогодні в Черкаси з дискусією "Якої ми хочемо України" завітав відомий український політик і дипломат Роман Безсмертний.

Майбутній кандидат в Президенти України відвідує різні регіони для того, щоб «почути колективний розум нації», і саме тому зустрічі проходять в форматі дискусії. На основі відповідей на питання "Якої ми хочемо України" буде підготовлена передвиборча програма Романа Безсмертного. Попри широку географію візитів політика, всюди людей турбують спільні проблеми.

- Діагноз всюди один - це розрив між державою та суспільством, який лише поглиблюється. Людина сьогодні займається самовиживанням, а державні інститути законсервувалися і існують самі для себе. При цьому суспільство є значно ефективнішим і активнішим, ніж сама держава і існуючий державний механізм. Яскравим прикладом цього є війна. Поки держава переминалася з ноги на ногу, люди з самого початку в різних формах активно включилися в протидію агресії, - зазначив у вступному слові Роман Безсмертний.

В косметичному реформуванні нинішнього державного механізму політик не бачить сенсу.

- Сьогодні ми чуємо про постійне "реформування" різних державних інститутів, але в цій державі реформувати і лагодити вже нічого не можливо. Точкове переписування повноважень нічого не дасть. Потрібно повністю перезасновувати державу. Зростаюча напруга між державою та суспільством призведе до чергової революції. Але цього разу це буде революція з 5 мільйонами одиниць нелегальної зброї, що потрапила до рук людей з фронту.  Альтернатива такому сценарію - це інституційне перезаснування держави, створення якісно нової політики, яка базується на цінностях.

Самим легітимним та ефективним шляхом такого перезаснування є прийняття нової Конституції, в центрі якої будуть права та інтереси людини. Нам необхідно повернути державу до її основною мети – служити потребам суспільства, - підсумував Роман Безсмертний на завершення дискусії.

Останні новини