В Черкасах повторно спробують удвічі дорожче закупити рукавичок на 3 млн. грн.

В Черкасах департамент економіки та розвитку міської ради повторно спробує удвічі дорожче закупити медичних рукавичок на 3 млн. грн. для комунальних закладів охорони здоровя. 

Торги із закупівлі більше 400 тис. пар рукавичок для медзакладів на 2017 рік відбулися ще в лютому. На аукціоні із заявленою очікуваною вартістю 2 млн. 906 тис. грн. переміг ФОП Аргеєв Сергій Миколайович, хоча договір з ним не було підписано. В результаті торгів департаменту вдалося «зекономити» аж 22 тис. грн. (0,75%) і переможний результат ФОПа склав 2 млн. 884 тис. грн.

Договір з переможцем не було підписано, а вже 24 березня по таких же характеристиках оголошується новий тендер на закупівлю медичних рукавичок. Очікувана вартість оголошена департаментом така сама як і в першій спробі закупівлі – 2 млн. 906 тис. грн.

Шляхом аналізу подібних закупівель по Україні вдалося встановити, що як переможна цінова пропозиція ФОПа Аргеєва С.М. так і нова «очікувана вартість» є щонайменше вдвічі завищеними. 

Перед тим як перейти до аналізу, окреслимо його критерії. Для аналізу ми взяли всі закупівлі медичних рукавичок по медичних закладах України, договори по яких були підписані у січні-березні 2017 року. Цінова вартість цих договорів – від 50 тис. грн. до більше 1 млн. грн.

Нижче наводомо інформацію про технічні, якісні та кількісні характеристики закупівлі медичних рукавичок визначені в Черкасах.

Оскільки в різних медичних закладах країни укладали договори на різну кількість та характеристику виробів, довелося виокремити в договорах саме ті види продукції які необхідні для Черкас. Для цього ми склали спеціальні таблиці і внесли до них інформацію з усіх договорів укладених по країні, але по тих видах продукції яку запланували купити в Черкасах. Також по кожному виду продукції яку заплановано купувати в Черкасах вказано вартість за якою її купували в інших містах і в кінцевому рахунку вирахувано середню вартість кожного виду продукції по Україні станом на січень-березень 2017 року.

Дані по латексних виробах (Для збільшення клікніть на фото таблиці)

Дані по нітрилових виробах 

На основі порівняльного узагальненого аналізу укладених договорів по країні та кількісних і якісних характеристик вимог тендерної закупівлі в Черкасах ми склали наступну таблицю. В ній відображається як загальна середня вартість закупівлі рукавичок для нашого міста яка складає 1 млн. 191 тис. грн. так і вартість по кожному виду продукції (окрім двох видів продукції яких не вдалося знайти ані у вже укладених договорах, ані у вільному продажу).

Таким чином за даними аналізу укладених договорів середня вартість закупівлі 400 тис. рукавичок в Черкасах складає 1 млн. 191 тис. грн.(без двох опцій рукавичок – ред.) В той же час підприємець виграв аукціон з ціною у 2 млн. 884 тис. грн. Хоча договору з ним не укладено і оголошено новий аукціон, але його очікувана вартість також значно завищена.

Ще більш яскраво підкреслює маніпулятивні схеми в Черкасах приклад Запоріжжя. Відзначимо, що більшість з укладених у січні-лютому договорів – це договори які укладалися безпосередньо медичними закладами. А от в Запоріжжі підійшли до вирішення питання закупівлі медичних рукавичок централізовано, як і в Черкасах.

Так 17 березня департамент охорони здоровя Запорізької міської ради уклав угоду на поставку 449,8 тис. пар медичних рукавичок для медичних закладів міста протягом 2017 року з ТОВ «Білімед» вартістю 1 млн. 106 тис. грн. Хоча специфікація закупівлі товару між Запоріжжям та Черкасами дещо різниться, але цифри виглядають цілком показово. До того ж варто додати, що очікувана вартість цієї закупівлі в Запоріжжі складала 1 млн. 114 тис. грн., тобто в кінцевому рахунку очікувана вартість знизилася лише на 8 тис. грн.
 

Останні новини