В Черкасах почали процедуру підвищення вартості проїзду в маршрутках та тролейбусах

За інформацією Черкаської міськради, сьогодні виконком підтримав проект рішення про початок регуляторної процедури щодо підвищення вартості проїзду у міських автобусних маршрутів.

Згідно з процедурою, впродовж найближчих п’яти днів має бути оприлюднено відповідний документ. Після цього – протягом наступного місяця триватиме збір пропозицій та зауважень від громадськості міста.

Як розповіла на засіданні виконкому заступник директора департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Людмила Гуріненко, винесення відповідного проекту рішення ініціювали перевізники. У своїх розрахунках вони наполягають на необхідності підвищення тарифу на проїзд у маршрутках, апелюючи на зростанні ціни на пальне, запчастини, витратні матеріали. А також – розміру мінімальної заробітної плати, яка з наступного року сягне з 3200 до 4100 гривень.

Водночас Людмила Анатоліївна проінформувала присутніх, що під час перевірки пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах – було виявлено істотне відхилення у даних, які вказали перевізники, та існуючій ситуації. А саме: як зафіксував моніторинг – кількість реальних пасажирів, які користуються послугами міських автобусів, у кілька разів вища, ніж вказана у документах, які подали перевізники до Черкаської міської ради.

Тож, зі слів Людмили Гуріненко, якщо враховувати цей фактор, то виникають сумніви щодо достовірності поданих обрахунків та необхідності у піднятті тарифу.

Нагадаємо, що попередньо перевізники заявляли, що для беззбиткової діяльності тариф на перевезення у міських маршрутках має складати близько семи гривень. Хоча їх задовольнить підняття тарифу навіть до п’яти гривень. Нині він складає чотири гривні.

Також про необхідність підняття тарифу на проїзд вже говорить і КП "Черкасиелектротранс", подавши до міської ради відповідні розрахунки. Мова йде про підвищення з двох до 2,7-3 гривень.

Останні новини