В Черкасах під виглядом еко-містечка продовжують "освоєння" берегової лінії Дніпра

Ще у травні місяці цього року розгорівся скандал навколо чергової ділянки берегової лінії Дніпра. Мова йде про земельну ділянку розташована між Черкаською обласною державною інспекцією охорони, відтворення водних ресурсів і регулювання рибальства та причалом №3 що в Дахнівці.

В травні цього року зазначену ділянку представники фірми «Агро-поліс» почали обносити парканом.

Тоді вже відставлений міський голова Сергій Одарич повідомляв, що саме представник партії "Фронт змін" та донедавна депутат Черкаської міської ради Андрій Ковальчук є ініціатором та організатором незаконного захоплення набережної Дніпра.

Андрій Ковальчук був у більшості Одарича, однак склав з себе депутатські повноваження незадовго до усунення мера з посади. А всі представники депутатського корпусу від «Фронту Змін» проголосували за усунення Сергія Олеговича.

Зокрема Одарич тоді висловив впевненість, що за прийнятні результати голосування під час розгляду питання про його відставку з боку депутатів від "Фронту змін", Андрій Ковальчук отримав доступ до 10 гектарів набережної. За словами екс-мера, колишній депутат вже 5 років "бігав" коридорами мерії, намагаючись пролобіювати це питання.

Тоді фактом спорудження паркану зацікавилася і прокуратура. Наводимо витяг з повідомлення прес-служби міжрайонної екологічної прокуратури від 7 червня цього року.

- Вказана нерухомість є державною власністю і у користування, а тим більше у власність приватним суб’єктам господарювання чи громадянам передаватись не може.

Незважаючи на порушення земельного та водного законодавства виконавчим комітетом міськради наприкінці 2012 року приватному підприємству були надані містобудівні умови та обмеження забудови вказаної земельної ділянки, якими передбачалося будівництво котеджів.

У подальшому частина спірної земельної ділянки була огороджена бетонним парканом, що обмежило доступ мешканців до об’єкта рекреації - річки Дніпро.

Черкаською міжрайонною екологічною прокуратурою Дніпровської екологічної прокуратури пред’явлено позов до приватного підприємства «Фірма Агро-Поліс» та Черкаської міської ради про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та повернення її законним власникам – територіальній громаді міста Черкаси та державі, - кинулася на захист пересічних громадян прокуратура.

Боротьба прокуратури з незаконною забудовою увінчалася успіхом. Вже 14 червня прокуратура повідомляла, що Господарський суд Черкаської області заборонив проводити будь-які будівельні роботи та запевняла, що буде судитися з приватникам до повного повернення земель у власність територіальної громади.

- Господарський суд Черкаської області погодився з доводами Черкаського міжрайонного екологічного прокурора та задовольнив його клопотання заборонивши учасникам спору вчиняти будь-які дії щодо розпорядження земельною ділянкою площею понад 16 га, яка знаходиться у користуванні ПП «Фірма Агро-Поліс».

Черкаською міжрайонною екологічною прокуратурою Дніпровської екологічної прокуратури пред’явлено позов до приватного підприємства «Фірма Агро-Поліс» та Черкаської міської ради про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та повернення її законним власникам – територіальній громаді міста, - оптимістично повідомляла прокуратура.

Активну участь у боротьбі за землю громади виступив і депутат міської ради Валерій Воротник, який щоправда звинуватив Одарича у підписані містобудівних умов «Агро-полісу».

- Ситуація з захопленням громадського пляжу в Дахнівці. Фото та документи. Підписав видачу містобудівних умов ОДАРИЧ наприкінці минулого року. Зараз він все валить на нову міську раду. Отримав документи від департаментів та жахнувся. На березі має появитися комфортне елітне містечко. Селена-2. Ви думаєте будуть пускати людей на пляжі? Зверніть увагу на генплани, ескізи, що яскрава ілюструють, що замість усього пляжу вздовж Дахнівки має появитися щось інше... Ми втрачаємо остаточно берегову смугу в Дахнівці. Я зараз на комісії міськради з питань місцевого самоврядування будемо вивчати питання."- написав депутат.

Дивлячись на все вищенаписане дахнівчани і черкащани мали б спати спокійно. І справді на захист берегової лінії кинулися і депутати і Одарич і прокуратура та й місцеві ЗМІ не залишили це питання без уваги.

Але минув інформаційний привід і все закінчилося.

Ми ж вирішили подивитися яке ж вирішення знайшло це питання. А вирішення досить цікаве, але передбачуване.

Всі вищеназвані зацікавлені особи мовчать, а освоєння берегової лінії триває. Мовчать депутати, мовчить Одарич і прокуратура набрала в рота води.

Тим часом у місцевих ЗМІ зявилася інформація про новітнє «екологічне містечко нового типу» та активна рекламна кампанія по продажу котеджів на не так давно спірній ділянці.

Зараз – не 1990-ті роки, щоб відгороджуватися від сусідів. І для відчуття спокою та безпеки зовсім не обов’язково оточувати свою «фортецю» кам’яними стінами. До такого висновку дійшли в черкаському спортготелі «Селена» й вирішили запропонувати заможним людям проживання в умовах єдності безпеки і відчуття свободи. Адже не секрет, що саме таке відчуття з’являється в людини, коли вона із задушливого міста потрапляє в обійми «дикої» природи.

Сказано – зроблено. У природному парку спортготелю було виділено ділянку під приватну забудову.
– Одразу вирішили: не будемо іти шляхом тих, хто зводить на берегу Дніпра цілі «царські села» з високими парканами, – каже Олег Іванович. – Це – територія рекреаційного призначення, і ми зберігаємо за нею цей статус. Але хто сказав, що не можна поєднати проживання і відпочинок? Ділова людина після важкого, напруженого дня повинна мати можливість удома відпочивати, не думаючи ні про які хатні проблеми. З іншого боку, в неї буде можливість, оселивши свою родину серед високих сосен на березі річки, при цьому забезпечити її всім необхідним для комфортного проживання, - це витяг з іміджевого матеріалу на Прочерку.

Звичайно все дуже гарно виглядає в матеріалі, але де ж відпочивати дахнівчанам і черкащанам які не мають великих коштів. На ці питання відповіді матеріал не дає.

Активно йде реклама про продаж фінських котеджів на території природоохоронної зони.

Замість висновків.
Незважаючи на розрекламований проект захисту берегової лінії Дніпра продовжується її фактичне захоплення. В цьому процесі активними учасниками виступають депутати більшості у міській владі, сама міська влада, екологічна прокуратура. Все це відбувається за мовчазної згоди опонента нинішньої міської влади Сергія Одарича та й місцеві опозиціонери не випускають ні пари з уст по даному питанню.

Особливо вражає поведінка екологічної прокуратури, яка в даному випадку виглядає просто як механізм у чиїхось владних руках. Коли треба піднімають питання, коли представники різних політичних і бізнесових угрупувань домовилися то вже немає жодних дій. Немає реального захисту інтересів територіальної громади.

На останній прес-конференції ми нагадали про дану тему екс-меру, він не охоче, але відповів. Однак зрозуміло, що навіть він не буде активно нею займатися. Бо навіть під час його війни з нинішньою владою існують певні правила. І очевидно він не збирається їх порушувати. 

- Щодо еко-містечка всім очевидно, що відбувається прихований продаж землі. Мова йде про те, що побудують приватні будинки, а потім вже оформлять приватну власність на житло. Безумовно потрібно створювати інфраструктуру. Але будівництво індивідуальних таких от поселень вбиває наш туристичний потенціал, - неохоче відповів Сергій Одарич.

Підготував: Олександр Безпрозванний

Останні новини