В Черкасах майже завершили оборудку по відкликанню трьох депутатів

В Черкасах майже завершили оборудку по відкликанню трьох депутатів міської ради лояльних міському голові.

Так відповідно до рішень вищих керівних органів Партії вільних демократів та Радикальної партії відкликано наступних обранців «за народною ініціативою». 

Альона Цегвінцева, Тетяна Чорнобіль (Партія вільних демократів)
Віталій Косяк (Радикальна партія Олега Ляшка)

Після рішень керівних органів двох партій, міська ТВК оперативно 3 травня ухвалила постанови про визнання обраними депутатами наступних у списках партій осіб. 

Нагадаємо, що юридично процедуру відкликання 5 депутатів з трьох різних фракцій (Партія вільних демократів, ВО Черкащани, Радикальна партія – ред.) було запущено на так званому «темному зібранні» на колишньому заводі «Темп». Тоді громадські збори виборців по ініціюванню відкликання п'яти депутатів проводилися у напівзакритому режимі, зібрання не анонсувалося у ЗМІ, самих депутатів яких хотіли відкликати, на територію заводу не пустила охорона. Наступним етапом стало зібрання підписів виборців на підтримку відкликання, згодом їх передали до міської ТВК для перевірки. Після проведення перевірки та узагальнення підсумків збору підписів міською ТВК остаточне рішення по відкликанню депутатів лежало на вищому керівному органі партій. 

Згідно зібраних підписів які були передані на перевірку і узагальнення ТВК передбачалося відкликати «за народною ініціативою» - Альону Цегвінцеву, Тетяну Чорнобіль, Максима Шадловського (ПВД), Віталія Косяка (Радикальна партія), Вадима Скорика (ВО Черкащани). 

Максим Шадловський подав адміністративний позов про визнання зборів неправомірними. В рамках забезпечення судового позову суд заборонив міській ТВК звертатися до вищого керівного органу партії до розгляду справи по суті. 

Подібним шляхом пішов і Віталій Косяк, суд прийняв аналогічне рішення 2 травня. Однак це не зупинило Радикальну партію і вже 3 травня вищий керівний орган партії – з'їзд ухвалив рішення про відкликання депутата не на основі звернення ТВК, а на підставі постанови комісії про узагальнення підсумків збору підписів на підтримку відкликання. 

Рішення вищого керівного органу партії ВО «Черкащани» по Максиму Скорику наразі немає. 

Всі депутати які стали фігурантами оборудки з відкликання входять до промерської більшості. Їх відкликання покликане зруйнувати існуючий баланс сил в міській раді який сформувався після формування нового складу виконавчого комітету в лютому цього року. 

Постанови ТВК про визнання обраними нових депутатів міської ради мають бути оголошені на сесії Черкаської міської ради, лише тоді набудуть повноважень нові депутати. Разом з тим варто очікувати подальшого протистояння як в судовій площині, так можливо і силового протистояння під час сесій міської ради. 
 

Останні новини