В Черкасах до виборів відкриють меморіал пам'яті учасників АТО

У четвер, 19 листопада, о 12:00 на площі Слави відбудеться відкриття меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції.

Про це інформують в міській раді. 

Меморіал виконаний за унікальним ескізом із назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я. Дівчина перемогла в міському конкурсі з розробки концепції комплексу пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на сході України. 

Меморіал складатиметься із трьох скульптур.

На передньому плані композиції розташована скульптура «Воїна-захисника». Це – збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. Його обличчя частково закрите балаклавою – це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина – чоловіка, діти – батька.

За його спиною ще одна скульптура – «Древо Життя», яке символізує безсмертя, нескінченність життя, а ще – структуру роду (коріння – це минуле (витоки), ствол – сучасне, крона – майбутнє покоління).

Із іншого боку дерева – ще одна скульптура «Воїна з мечем». Він, спираючись на меч, прихилив коліно. Він – ветеран, волонтер, медик, капелан, співробітник МНС, поліції, службовець, вчитель, студент, пенсіонер... Він – це народ, який підтримує своїх захисників.

Поруч із «древом» дві стели червоного каменю. На їхніх зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну.

Над втіленням проекту Дар’ї Ложешнікової працювала творча група у складі скульпторів Вячеслава Федорченка (виконавець скульптур «Воїна-захисника» та «Воїна з мечем»), ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік (виконавці скульптури «Древо Життя»), Олексій Альбін (виконавець інформаційних стел) та компанія «Гарант», яка в цілому відповідала за будівельні роботи.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року, міський голова Анатолій Бондаренко відтермінував відкриття меморіалу до весни цього року. Вже у вересні, Бондаренко повторно відтермінував відкриття. Таке рішення він пояснив бажанням уникнути використання заходу для піару учасників виборчого процесу на місцевих виборах. 

Відзначимо, що 22 листопада пройде другий тур виборів міського голови Черкас. 

Останні новини