В Черкасах будують фешенебельний туалет для простих містян (Оновлено)

В парку Хіміків будують фешенебельну громадську вбиральню, очікувані витрати понад 900 тис. грн. 

Не кожен день в місті реалізовуються такі проекти, тож видання «Кропива» дослідило історію цього будівництва. Як виявилося будівництво «семимильними кроками» триває вже понад три роки. 

Ще влітку 2014 року тоді директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький уклав угоду з ДП «Електромонтаж-424» на будівництво громадської вбиральні. Восени було зведено будівлю вбиральні, а повна реалізація прожекту оцінювалася у 391 тис. грн.

На фото будівля туалету восени 2014 року. 

За нового керівника дирекції парків Миколи Бондаренка особливих зрушень у будівництві не відбулося, але розгорівся скандал – виявилося, що проект був роблений без водовідведення та водопостачання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТРИ РОКИ ВХІД ДО ПАРКУ РОБИЛИ ЗА ЗАВИЩЕНИМИ ЦІНАМИ, БУДУТЬ І ЧЕТВЕРТИЙ

І от лише за чергового начальника КП «Дирекції парків» Володимира Стойка «туалетне будівництво» зрушилося з місця у 2016 році. 17 жовтня відбувся аукціон по системі Прозоро на реконструкцію скверу «Хіміків» в м. Черкаси (реконструкція системи водопостачання та водовідведення). Перемогу здобуло ПП «Черкаси-Інтерстрой» з результатом 644787 грн. Всі роботи мали бути виконані по договору до 20 грудня 2016 року.

Фото будівлі станом на 15 грудня 2016 року

Технічне завдання

Згідно оприлюднених даних технічного завдання передбачається зробити цілий комплекс робіт. Громадська вбиральня має площу 47 кв. м., розрахована на 6 вічок.

Передбачається облаштування підлоги, встановлення металопластикових вікон, дверей, повне проведення внутрішніх робіт та опорядження. Зовнішнє опорядження будівлі плитами з вапняку. Улаштування ганку та території біля вбиральні тротуарною плиткою, укріплення фундаменту вже збудованої будівлі. Прокладання трубопроводу 100 метрів до комунікацій для постачання питної води, прокладання трубопроводу 100 метрів для водовідведення та каналізації, встановлення конверторного опалення, вентиляції. Підведення електропостачання, встановлення сантехніки.

Витрати коштів

За даними відповіді на наш інформаційний запит, за три роки станом на 31 грудня 2016 року на будівництво вже витрачено 583 тис. 255 грн. Фінансування у розрізі років можна подивитися на фото.

Ще 320 тис. на цей об’єкт передбачено у бюджеті розвитку на 2017 рік. Загальна вартість має скласти 903 тис. 255 грн. А один квадратний метр обійдеться у 19 тис. 218 грн. 

Як просувається будівництво

Незважаючи на відсутність перебоїв у фінансуванні в 2016 році, підрядник не встиг виконати весь об’єм робіт до визначеної договором дати 20 грудня.

Фото станом на 21 лютого 2017 року. 

Трубопроводи вже прокладено. 

На сьогоднішній день вже прокладено трубопроводи каналізації та водопостачання, встановлено вікна і двері. Для повного завершення робіт ще потрібен час. Як повідомив нам представник підрядника роботи затягнулися через потребу укріплення фундаменту будівлі.

Але сумнівів у їх завершенні принаймні в цьому році немає, адже міський голова призначив курувати парками секретаря міської ради Олександра Радуцького.

Тому вже якогось літнього дня очільники міста в оточенні вдячних містян переріжуть червону стрічку новозбудованого об’єкту.

Після написаного

Саме завдяки порталу Е-дата вдалося виявити проплати по даному обєкту та донести інформацію про довгобуд до широкої громадськості. В результаті тему викликала широкий резонанс як серед місцевих так і всеукраїнських ЗМІ. Відповідальні чиновники в терміновому порядку гасили інформаційну пожежу та обіцяли відкрити туалет найближчим часом.

Врешті-решт вбиральня запрацювала аж у серпні цього року її вартість склала 886 тис. грн. Відзначимо, що завдяки широкому резонансу обєкт таки добудували та не ризикнули вже укладати додаткові угоди на використання додаткових коштів. 

Останні новини