Унікальна башта в Черкасах творіння непересічного будівничого Шухова.
Водонапірна башта в Черкасах одна з небагатьох башт проектування Володимира Григоровича Шухова. Цьогоріч їй виповнюється 100 років. І хоча в оригінальному стані башта не збереглася, оскільки сильно була пошкоджена під час боїв 1944 року по звільненню міста, проте після реконструкції зберегла основні риси. Знаходиться архітектурне творіння на території КП"Черкасиводоканал". Після відновлення частина клепаних деталей замінена на зварні, а з 1975 року башта знаходиться на консервації, але в разі проблем з тиском чи іншої надзвичайної ситуації, вона подаватиме воду на висоту до 30 метрів. Щоправда останній навіть косметичний ремонт башта бачила понад 10 років тому. Розрахована на те щоб витримати не лише сильний вітер, а й 9-ти бальний землетрус. Інженерна конструкція гіперболоїдного типу побудована в стилі раннього модерну.
Башта, збудована в 1913-1914 роках була одним з перших творінь Шухова в гіперболоїдному стилі будування. З 200 башт, збудованих Володимиром Григоровичем, збереглося не більше 20, з них 6 в Україні. Найкраще збереглася водонапірна башта в Миколаєві.
Щоб зрозуміти в чому ж унікальність вцілілої пам"ятки треба краще ознайомитись із творчим здобутком будівничого. Володимир Григорович Шухов автор та головний архітектор будівництва першого в Російській імперії нафтопроводу Балахани-Чорне Місто.Спроектував та керував роботами з будівництва першого в світі мазутопроводу з підігрівом. Автор перших російських магістральних трубопроводів Баку-Батумі та Грозний-Туапсе. Шухов ще в 1885 році почав будівництво перших російських танкерів. Саме Володимиру Григоровичу ми завдячуємо можливістю користуватися транспортом, що працює на нафтопродуктах, адже він винайшов спосіб отримання автомобільного бензину. Першим в світі почав використовувати гіперболоїдні конструкції, але найбільшим своїм досягненням вважав не телевізійну та радіобашту, збудовану в 1919-1922 роках (після побудови йому відмінили смертний вирок, оголошений попередньо), а випрямлення мінарету медресе Улугбека в Самарканді, який похилився після землетрусу.
І саме пам"ять про таку унікальну людину зберігається в Черкасах в його творінні.