Уманський суддя, який "погорів" на хабарі, оголосив війну судовій системі
На початку жовтня ми повідомляли, що працівниками СБУ та прокуратури на гарячому було затримано, при отриманні хабаря, суддю Уманського міськрайонного суду.
- Установлено, що суддя одного із міськрайонних судів області, вимагав та отримав від обвинуваченого неправомірну вигоду у розмірі 3000 доларів США, за застосування до нього покарання не пов’язаного з позбавленням волі, - повідомляла прокуратура.
Нам тоді вдалося встановити особу судді – ним виявився суддя згадуваного суду Іванов Анатолій Анатолійович.
Як нам стало відомо з власних джерел, - сам факт дачі хабаря було сфабриковано (суддю брали у людному місці і йому фактично всунули в руки пакет з грошима), щоб очевидно зробити його підконтрольним. Наступного дня після дачі хабаря він вийшов на роботу.
Сьогодні ж вищеназваного суддю один з опозиційних каналів зробив ледь не Мартіна Лютера нинішньої судової системи, який з нею бореться.
- Служитель богині правосуддя відкрито заявляє про недовіру судовій системі України і звинувачує члена Вищої ради юстиції у тиску та зловживанні службовим становищем, - йдеться у повідомленні ТВІ.
Суддя Анатолій Іванов звинуватив колишнього свого колегу по ремеслу у тиску на себе.
- Суддя Анатолій Іванов вершить правосуддя у міськрайонному суді Умані з 2010 року. Та не встиг суддя приміряти мантію, як нажив собі ворога з Вищої ради юстиції України. Іванов був головуючим у двох справах, де фігурували інтереси іменитого служителя Феміди. Анатолій Іванов твердить, що під час розгляду цих справ на нього неодноразово тиснули і намагалися шантажем змусити винести рішення на корись високопосадовця Володимира Колесниченка. Останній раніше обіймав посаду голови Уманського міськрайонного суду, згодом очолював Печерський суд столиці, а донедавна головував у Вищій раді юстиції, - інформує ТВІ.
Однак жодним чином у сюжеті не згадано ситуацію з хабарем на якому погорів суддя Іванов.
Ми не стоїмо на будь-чиємусь боці – проте варто назвати речі своїми іменами – суддя бореться не з системою, а за збереження своїх привілеїв та суддівської мантії. Жодним чином немає віри у різке прозріння судді, який прозрів одразу після імовірно зфабрикованої проти нього справи. Він є частиною системи і теж несе за неї відповідальність.
Підготував: Олександр Безпрозванний