Улюбленці ОДА чиститимуть Тясмин по 5 млн. грн. за км., конкурента відфутболили

Фірма-фаворит Департаменту містобудування, архітектури та будівництва Черкаської ОДА буде чистити Тясмин по 5 млн. грн. за км.

За результатами торгів ТОВ «ПМ Арсенал» визнаний переможцем із найдорожчою пропозицією у 15,5 млн. грн. Відповідно відхилені дешевші пропозиції ТОВ БТК-Лад Плюс – 14,9 млн. грн. та ТОВ БК Спецпромбуд – 14,89 млн. грн. Нині визнаний переможцем ТОВ «ПМ Арсенал» очікує на укладення договору. 

Згідно тендерної та наявної в редакції проектно-кошторисної документації, планується очищення та поглиблення русла річки Тясмин в адміністративних межах Камянського району. Зокрема буде очищено ділянку русла у 3 км. від міста Камянка (район очисних споруд) до села Ревівка. Передбачається викошування очерету, корчування дерев, облаштування відкосів. Визначений об’єм грунту та мулу від якого мають очистити річку складає близько 160 тис. м. кубічних. Очистка має здійснюватися як екскаваторами так і земснарядом. Передбачається очистка від мулу, грунту та водоростей на глибину від 0,5 до 2 метрів. Термін виконання робіт визначений від січня 2018 до кінця грудня 2019 року. 

Одним із засновників ТОВ ПМ Арсенал є скандально відомий бізнесмен Владислав Мамчур, який в минулому працював начальником Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю в Черкаській області. З 2013 року активно займається бізнесом є одним з улюбленців обласної влади від якої стабільно отримує значні підряди. Серед найбільших об’єктів якими займається підприємство слід назвати роботи з реконструкції Драмтеатру після пожежі. Також це товариство завершує освоєння мільйонних коштів на очистці мертвої річки Рудка, в селі Степанки Черкаського району. 

Примітним є те, що судячи з документації конкурсних торгів яку подавали учасники реально поборотися за перемогу планували два учасника – ТОВ ПМ Арсенал та ТОВ БК Спецпромбуд. До такого висновку приходимо оскільки ТОВ БТК-Лад Плюс не подали більшість необхідної тендерної документації. 

Засновником ТОВ БТК-Лад Плюс є Хоменко Дмитро Іванович який на останніх місцевих виборах балотувався до Черкаської міської ради від Блоку Петра Порошенка. Даному суб’єкту господарювання очевидно відводилася роль створити видимість конкуренції фавориту обласної влади ТОВ ПМ Арсенал. 

ТОВ БК Спецпробуд яке запропонувало найнижчу цінову пропозицію стало несподіваним учасником для організаторів торгів. Однак у їх пропозиції тендерний комітет знайшов погрішність у вигляді відсутності даних в кошторисі на створення тимчасових доріг. 

Як повідомив депутат обласної ради від Камянщини Сергій Воронов, дана ділянка річки не перебуває в критичному екологічному стані і кошти доцільніше було б спрямувати на інші її ділянки, які перебувають в гіршому стані. 

Зокрема як неодноразово повідомлялося ЗМІ – найбільш проблемними є ділянки в Черкаському районі поблизу сіл Хацьки та Степанки. Тут проблема викликана сільськогосподарським використанням фактичних земель пойми річки. Нагадаємо, що ці землі обробляються бізнес-партнерами губернатора Черкащани Юрія Ткаченка.
 

Останні новини