Укроп чи петрушка???

Все більше на слуху новий бренд-проект «Укроп» (Український опір – ред.) який очевидно буде брати участь у місцевих виборах восени цього року.

Ідеологом та грошовим мішком нового штучного проекту, який повинен грати на сучасних трендах війни є екс-губернатор Дніпропетровської області, епатажний олігарх Ігор Коломойський та наближена до нього обойма найбільш підконтрольних політиків, народних депутатів з Дніпропетровщини.

На сьогодні іде процес формування організаційного ядра майбутнього проекту і на Черкащині. Відкриємо читачам хто стоїть за цим проектом в нашому регіоні. Проте перед цим варто відзначити, що в нашому регіоні цей проект матиме шанс на успіх в разі залучення в свої лави дійсно не чужих фронту людей, учасників АТО, реальних волонтерів без сумнівного політичного минулого. В тому ж разі якщо – це буде лише красива вивіска то шанси на успіх значно зменшуються.

На сьогоднішній день мусимо констатувати, що на Черкащині цим проектом займаються доволі неоднозначні особистості. Так знову із нетривалого небуття сплив екс-народний депутат минулого скликання, екс-голова обласного «УДАРу» Віталій Іляшенко. В ефірі телеканалу Рось він фактично уже представлявся як чи не головний організатор нового проекту в нашій області.

- Надійшла пропозиція зайнятися новим політичним проектом "УКРОП" – український опір. Цю партію створять дніпропетровські політики, такі як Філатов, Святослав Олійник, Корбан. З ними співпрацюють також Володимир Парасюк, Борислав Береза, – повідомив Іляшенко.

Він додав, що "давно знайомий із цими людьми". Створення нової політичної сили пояснив тим, що в Україні є "незайняте електоральне поле". "Партія буде не лише на Черкащині, а й по всій Україні. Черкащина – область, яку я буду тут координувати, а по Україні шукатиму активних людей", – пояснив свою діяльність Іляшенко.

Нагадаємо, що Віталій Іляшенко зявився на політичному небосхилі Черкащини у квітні 2012 року та очолив обласну організацію партії «УДАР». Під його керівництвом було організовано та проведено виборчу кампанію партії до Верховної Ради у жовтні 2012 року.

Фото липень 2012 року, підготовка до виборчої кампанії "УДАРу" в Черкасах Віталій Іляшенко та Віталій Кличко на спілкуванні з активом партії. 

Весною 2014 року він координував виборчу кампанію на місцевих виборах в Черкасах. Влітку 2014 року став народним депутатом з 37 місця у списку «УДАРУ» після обранням мером Києва Віталія Кличка. На виборах до Верховної Ради 2014 року балотувався від об’єднаного списку Блоку Петра Порошенка (для цього склав повноваження голови УДАРу в який так і не повернувся) і з 117 місця не потрапив у раду.

За час нетривалого депутатства особливо нічим не запам’ятався. В той же час після непроходження у раду, зник з політичного небосхилу. Раніше за Віталієм Іляшенком тягнулася низка скандалів, найгучніший – це махінації з коштами на виборчій кампанії 2012 року, коли в межах області не були виплачені кошти працівникам штабів у розмірі понад 1 млн. грн.

Про борги Віталію нагадав колишній його соратник по «УДАРу», а нині голова секретаріату обласної організації партії Блоку Петра Порошенка Сергій Рубан. Так колишній соратник сприйняв критику Віталія на адресу президентської партії.

Фото публічного спілкування Сергія Рубана та Віталія Іляшенка із соцмережі Фейсбук. 

Дивлячись на політичну кар’єру важко повязати Віталія з таким брендом як «Укроп», але українська політика та фото нижче доводить, що нічого неможливого немає.

Хоча може бути й інакше, з огляду на свою природну скромність Віталій Іляшенко просто міг не афішувати свою допомогу армії. Проте нам більше відомо про світські раути, так навесні екс-нардеп гучно відсвяткував власне 30-ччя у далеко не найдешевшому ресторані міста «Коктейль». Представницький склад гостей засвідчує, про високу вагу Віталія у місцевому політикумі.

В часи політичного затишшя Віталій Іляшенко святкує 30-ччя. Зліва на фото заступник міського голови Черкас Юрій Гончаров. 

Серед запрошених і заступник губернатора Віталій Коваль (крайній зліва на фото). 

Серед запрошених депутати, цвіт місцевої політичної еліти. На фото бачимо Миколу Булатецького, Нарека Казаряна. 

Два єврея завжди домовляться.

З Віталієм Іляшенком розібралися, він має очолити обласний рівень. Не менш важливою є і суто міська організація майбутнього проекту. На нею активно претендує не менш відомий в Черкасах персонаж, депутат міської ради з порідівшої обойми Сергія Одарича, Руслан Зоря.

Майданівське фото Руслана Зорі. 

Проте в порівнянні з Віталієм Іляшенком, Зоря виглядає куди більш підходящим елементом в структурі нового бренду. Колишній автомайданівець, активно допомагав фронту на засадах волонтерства, молодий, бойовий, одним словом знахідка для такого проекту.

Бойовий дух Руслана Зорі став найбільше відомий широкому загалу в минулому році, коли він в п’яному угарі розтрощив нічний кіоск. Хоча правди ради, варто відмітити, що зробив він це з благородною метою – так боровся з нічним продажем алкоголю. Справа по розслідуванні тієї справи загубилася в прокуратурі, а депутата вільного демократа кличе до лав новий політичний сезон.

Хоча остаточно доля його в «Укропі» ще невідома, але є всі сподівання, що два єврея домовляться. Михайло Бродський та Ігор Коломойський знайдуть спільну мову. Сергію Одаричу який буде боротися за мерську посаду просто необхідний кандидат у мери який зможе розбавити рейтинг імовірного єдиного кандидата від антиодаричевців Андрія Більди.

В будь-якому випадку, якщо і шаленого електорального успіху «Укроп» не матиме, то принаймні на виборчому бюджеті учасники концесії зможуть непогано посидіти, адже Ігор Коломойський ніколи не шкодував коштів на політичні проекти, а там гляди і депутатами рад стануть.

От тільки питання, скільки з тих депутатів дійсно мали відношення до фронту залишиться відкритим. А виборцям потрібно буде відповісти на запитання, що це «Укроп» чи звичайна політична «петрушка».
 

Останні новини