Україна має "обрізану ширку" - Рудик з екс-регіоналами підтримав

Верховна Рада України в пакеті задовольнила заяву про відставку глави уряду Арсенія Яценюка та призначила на цю посаду голову найвищого законодавчого органу Володимира Гройсмана.

За таке рішення проголосувало 257 народних депутатів. Але дві фракції заявленої коаліції у складі БПП та Народного Фронту дали лише 206 голосів. Решту голосів додали колишні регіонали з груп «Відродження», «Воля народу» та кілька позафракційних. Таким чином по-факту сьогоднішнє голосування ознаменувало утворення "обрізаної ширки". До її складу увійшли більшість депутатів від БПП та Народного Фронту, а також колишні регіонали окрім Опозиційного блоку.

Не голосували за новий уряд фракції Батьківщина, Самопоміч, Радикальної партії. 

Примітним є те, що склад коаліції двох фракцій БПП та Народного Фронту так і не був оголошений у Верховній Раді. А пакетним рішенням про задоволення заяви Яценюка скасовано попереднє рішення ради про визнання роботи уряду незадовільною.

Активно підтримали «обрізану ширку» і народні обранці з Черкащини.

Не голосували за «обрізану ширку» мажоритарники Владислав Голуб 197 округ (БПП) – утримався; Олег Петренко 194 округ (БПП) – відсутній.

Цілком прогнозованим голосуванням за «обрізану ширку» виглядає голосування екс-регіоналів з групи «Відродження»: 

195 округ Володимир Зубик – за
196 округ Геннадій Бобов – за
199 округ Валентин Ничипоренко – за
200 округ Антон Яценко – за

«Обрізану ширку» також підтримали «демократичні» списочники з Черкащини

Юлій Мамчур, Ірина Геращенко – БПП; Максим Поляков – Народний Фронт.

Особливо цинічною виглядає також підтримка коаліції з колишніми регіоналами депутата від 198 виборчого округу Сергія Рудика. Колишній свободівець фактично став в одне «політичне стійло» з колишніми регіоналами.

Ще раніше свою позицію він пояснив небажанням дострокових виборів на яких до нового складу пройде більше колишніх регіоналів. Очевидно, що Сергію Рудику комфортніше буде працювати з тими екс-регіоналами які вже є. 

- Я сподіваюся, не треба нікому пояснювати. В умовах існуючих реалій, коли Уряд Яценюка довів країну "до ручки", на фоні протестних настроїв громадян до парламенту можуть пройти велика кількість колишніх регіоналів. Але і це ще не найстрашніше, що може трапитися. Страшніше те, що в парламент можуть потрапити відверті сепаратисти. Тому, незважаючи на всі політичні ризики, а входження сьогодні до провладної більшості – це однозначно величезний політичний ризик, який по-різному може відобразитися на майбутній політичній кар’єрі, я готовий переглянути свою точку зору. Єдиним мірилом для мене, депутата-мажоритарника який обраний шляхом самовисування – є інтереси України та благополуччя моїх виборців і не завтра-післязавтра, а вже сьогодні, - писав напередодні дня голосування Рудик у Фейсбук. 

Очевидно, що виборці Черкащини мають дати оцінку на наступних виборах як Сергію Рудику так і всім так званим «демократам» які працюватимуть з екс-регіоналами. Про останніх нічого й говорити.

 

Останні новини