УБД з Київщини отримав шість років позбавлення волі за розбій та розбещення неповнолітньої в Черкасах

В минулому учасник бойових дій з столичного регіону отримав шість років ув'язнення за розбій та розбещення неповнолітньої в Черкасах.

Обвинувальний вирок виніс Соснівський суд. 

Віталію Сташевському інкримінували ч. 1 ст. 187 ККУ (розбій) та ч. 2 ст. 156 (розбещення неповнолітніх).

Слідством було встановлено обставини подій злочину. Так, в жовтні 2018 року, обвинувачений підійшов до 12-річної школярки на зупинці громадського транспорту, поблизу ресторану “Чумацький шлях”, де остання чекала на тролейбус. 

Схопив потерпілу рукою за горло та повідомив, що якщо вона хоче жити, то не повинна кричати, а повинна йти за ним. Після цього забрав мобільний телефон дівчинки та повів в бік Дніпра, на шляху до річки, показував потерпілій відео порнографічного змісту, цілував її та розповідав про свої статеві органи. Вже поблизу стадіону “Динамо”, коли нападник втратив пильність, дівчинка вирвалася та підбігла до чоловіка, що проходив поруч та попросила його про допомогу. Поки він викликав поліцію та батьків, нападник зник з місця подій. 

Отримавши записи з камер зовнішнього відеонагляду, підозрюваного було затримано працівниками поліції в лютому 2019 року. 

Потерпіла підтвердила свої покази в суді та впізнала нападника. Випадковий перехожий, до якого втекла школярка і в якого попросила допомоги, також впізнав обвинуваченого. Суд визнав допустимими доказами дані відеонагляду, що підтверджували винуватість підсудного. 

Обвинувачений в судовому процесі вини не визнав повністю. Пояснив, що в жовтні 2018 року перебував в Черкасах, де гостював у своєї тещі. Коли вийшов з магазину, до нього підійшли працівники поліції і затримали за підозрою у викраденні телефону у потерпілої. Оскільки вона не впізнала його, то його відпустили і він поїхав на Київщину. 

Вже в лютому 2019 року, за місцем його проживання було проведено обшук. Його повезли в Черкаси та застосовували незаконні засоби дізнання в тому числі і фізичну силу, після чого він визнав вину. В суді причетність до інкримінованих злочинів заперечив повністю. 

Висновком судово-психіатричної експертизи обвинувачений визнаний повністю осудним. 

За розбій суд присудив чотири роки позбавлення волі, за розбещення неповнолітньої — п'ять років позбавлення волі. За сукупністю злочинів суд призначив покарання шляхом часткового складання призначених покарань у вигляді шести років позбавлення волі. 

Також суд частково задовольнив цивільний позов щодо компенсації моральної шкоди у розмірі 250 тис. грн.
 

Останні новини