УБД умовно засудили за грошову компенсацію по підробленій інвалідності

Учасника АТО з Чорнобаю умовно засудили за отриману грошову компенсацію по підробленій інвалідності.

Вирок виніс Чорнобаївський суд. 

Підсудному, що проходив службу в АТО у 2015-2016 роках, інкримінували ч. 4 ст. 358 КК України (підроблення документів) та ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство).

У 2018 році підсудний придбав у невстановленої особи виписку з історії хвороби видану Інститутом нейрохірургії академіка А.П. Ромоданова. На підставі неї, згодом , отримав статус інваліда третьої групи та грошову компенсацію у розмірі 440 тис. грн. 

Обвинувачений вини не визнав, посвідчив, що проходив лікування в інституті нейрохірургії та виписку отримав правомірно. Чому немає даних про його лікування він не знає. 

Представник Черкаського обласного МСЕК показав, що за запитами до інституту нейрохірургії була отримана інформація, що низка учасників АТО не проходили лікування, хоча отримали виписки з історії хвороб для отримання статусу інваліда. На цій підставі підсудному скасували статус інвалідності, оскільки даних його перебування на лікуванні не було в базі інституту, а він не зявлявся за викликами у МСЕК для надання додаткових пояснень. 

Суд визнав підсудного винним за обома інкримінованими статтями. За підробку документів звільнив від відповідальності за строком давності, а за шахрайство призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі умовно, з іспитовим терміном у два роки.
 

Останні новини