У Смілі сумнівно освоїли 2,4 млн. на ремонті греблі

У Смілі сумнівно освоїли 2,44 млн. грн. на капітальному ремонті переливної греблі на річці Тясмин. 

Про це свідчать дані досудового розслідування, публічні джерела та сам стан греблі.

В листопаді 2018 року Управління ЖКГ Смілянської міської ради уклало договір на виконання ремонтних робіт вартістю 2,8 млн. грн. Передбачалася ліквідація тріщин, ушкоджень, швів на елементах гідротехнічної споруди за допомогою монолітного бетону, посилення фундаментів, ремонт гребеню та укосів греблі. Роботи мали бути завершені менше ніж за два місяці, а розтягнулися на два роки.

До кінця 2018 року підрядній організації ТОВ “Союз-торг-2005” перерахували 1,463 млн. грн. Вже в січні 2019 року розпочалося розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення коштів в особливо великих розмірах). В результаті проведення експертизи, було встановлено завищення об'єму заявлених виконаних робіт на 1,34 млн. грн.

В грудні листопаді-грудні 2019 року роботи були профінансовані на суму в 0,977 млн. грн., як проект державного фонду регіонального розвитку. Після цього було укладено додаткову угоду, якою зменшився об'єм закупівлі і фіксувався на вже освоєній сумі коштів у 2,44 млн. грн.

Розслідування за фактом привласнення коштів продовжено до січня 2021 року. Окремо виділено провадження за ч. 2 ст. 167 ККУ (службова недбалість) стосовно підприємця, що надавав послуги з технічного нагляду за будівництвом. Обвинувальний акт передано до суду, та заявлено цивільний позов на відшкодування управлінню ЖКГ міськради 1,34 млн. грн.

За даними Державної аудиторської служби України завищено обсяги виконаних робіт по даному об'єкту на 2,2 млн. грн.

Протяжність переливної частини греблі Смілянського водосховища складає 130 метрів. Порівняльний фотозвіт, до та після ремонтних робіт беремо з сайту ДФРР.

У жовтні 2019 року газета Сміла так писала про ремонт греблі: 

"Кілька десятків мішків, наповнених піском, випиляні дірки в перилах та в самому мосту – такий попередній «ремонт» греблі бачили сміляни. Нині помітна купа піску, щебеню, є одна бетономішалка, біля якої порається робітник. Що саме відремонтували за більш як один мільйон і що ж ремонтують нині?"

Зараз відремонтована частина греблі виглядає так. 

Будівельне сміття.

 

 

 

 

Останні новини