У "слуги", Леніна без голови здали як чермет, справу зам'яли

В Золотоноші бронзовий пам'ятник Леніна здали на металобрухт як чермет, а кримінальну справу зам'яли.

Про це свідчать судові ухвали та відповіді на запити “Кропиви”. 

Оборудку провели під патронатом місцевої міської ради, де вже третю каденцію поспіль керує “слуга народу” Віталій Войцехівський, що нині зібрався у народні депутати по 197 округу від партії влади. 

У лютому 2014 року місцеві активісти звалили бронзовий пам'ятник вождю світового пролетаріату на центральній площі міста. Коли скульптуру стягували тросом з постаменту, вона розбилась на кілька частин. Уламки зберігалися на території комунального підприємства “Міський водоканал”. В грудні того ж року було виявлено відсутність пам'ятника. Відкрили кримінальне провадження за фактом крадіжки.

В ході проведення розслідування, було встановлено, що уламки бронзового пам'ятника були списані за рішенням міськради та здані без голови на металобрухт. Бронзу здали за ціною чорного металобрухту на суму у 8 тис. грн. Попередньо встановлені збитки слідчі оцінили в 109 тис. грн. 

При цьому, директор пункту прийому металобрухту, на який нібито здали рештки пам'ятника, заперечив його прийом. Місце знаходження голови пам'ятника так і не було встановлено. 

Провадження було перекваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). І в червні 2015 року начальник слідчого управління в Черкаській області запевняв, що справу передадуть до суду. У результаті слідчих дій та експертиз було встановлено, що пам’ятник бронзовий і важив близько 2,8 тон. 

- Це кримінальне провадження найближчим часом буде передано до суду. У документах золотоніської міської влади є паспорт на цей пам’ятник без зазначення ваги самого пам’ятника. Ми зібрали усю інформацію, знайшли архітектора, який у 70-х роках проектував його. Знайшли інформацію про всі подібні пам’ятники по Україні. Зараз кримінальне провадження перекваліфіковано на службовий злочин і сьогодні ми визначаємося із колом осіб, хто піде до суду, – розповідав тоді начальник слідчого управління УМВС України в черкаській області Валентин Кожухівський.

Попри публічні заяви, справа так і не була передана до суду, а в листопаді 2015 року за постановою відділу управління прокуратури Черкаської області закрита за відсутністю кримінального правопорушення. 

Пам'ятник Леніну було відкрито на центральній площі міста Золотоноша в листопаді 1976 року. Скульптор Мовчун П.Ф., архітектори Гайдученя О.А., Безродний П.П. Пам'ятник являв собою бронзову постать Леніна В.І. висотою 5 м., встановлену на гранітному постаменті 4,44 м.

 

Останні новини